Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WiFi Calling nie działa na routerze ZTE MF286


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

WiFi Calling nie działa na routerze ZTE MF286

► W temacie doprecyzowano tytuł - Moderator Wiktor ◄

 

Witam, mam problem związany z WiFi Calling na iPhonie 6. Otóż działa on w szkolnej sieci wifi, nie działa natomiast w moim domu. Zarówno szkolny jak i domowy internet jest z orange. Wydaję mi się, że to kwestia routera. Proszę o pomoc

Telefon: Apple iPhone 6

Router: ZTE MF286

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

WiFi Calling nie działa

@buziaczek, temat zbliżony do Twojego był poruszany tutaj...z rozwiązaniem. Może warto go poczytać?

Kliknij w temat


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

WiFi Calling nie działa

Poczytałem i zauważyłem, że ww temat nie ma związku z moim problemem. Ja sieć WiFi mam, jest rozgłaszana, mogę się z nią połączyć i mieć dostęp do internetu. Nie działa natomiast usługa WiFi Calling

Anonim

Nie dotyczy

WiFi Calling nie działa

@buziaczek, nic się nie stało, bo sam podsunąłeś, cytuję:"Wydaję mi się, że to kwestia routera. Proszę o pomoc",  więc poszperałemEmotikon: Szczęśliwy

Iphone 6 należy do listy modeli telefonów zgodnych z usługą WiFi Calling w Orange. Jest kilka przypadków, które wykluczają możliwość korzystania z usługi WiFi Calling. Podpadasz pod którąkolwiek z poniższych usług:

- klienci ofert typu Mix nie mogą korzystać z usługi w całości;
- klienci ofert na kartę nie mogą korzystać z WiFi Calling za granicą;
- klienci niżej wymienionych usług dodatkowych, nie mogą korzystać z WiFi Calling:
- Nowa Orange Strefa;
- Dodatkowa Karta SIM;
- Strefa Stacjonarna;
- Ekstra Strefa Firmowa;
- Orange Ekstra Numer.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

WiFi Calling nie działa

@Anonim, to by miało znaczenie, gdyby WiFi Calling nigdzie nie działał, a skoro na jednym WiFi działa, a na innym nie to już problem z WiFi, na którym nie działa.
@buziaczek, @Pathfinder tutaj zaproponował coś, co może pomóc:
https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Rozmowy-przez-WiFi-w-iPhone-7/m-p/58731#M3566
Tu jeszcze kilka propozycji do sprawdzenia:
https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/WiFi-Calling-nie-dzia%C5%82a-na-firmowym-WiFi/td-p/26707

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

WiFi Calling nie działa

@ArturPoczytałem, posprawdzałem nadal nic 😕 Włączyłem tą opcję VPN passthrough, nic to nie dało. Dla jasności po połączeniu się ze szkolnym internetem sieć Orange zmieniła się na Orange WiFi, wszystko działo. W domu natomiast po połączeniu z WiFi nazwa sieci się nie zmienia. Nawet koleżanka udostępniła mi internet przez hotspot osobisty i usługa ta działała. Więc nie ma raczej mowy tu o źle skonfigurowanej usłudze na telefonie

Anonim

Nie dotyczy

WiFi Calling nie działa na routerze ZTE MF286

@buziaczek, przepraszam bardzo. Czy mnie pamięć nie myli, że dwa ostatnie zdania już gdzieś słyszałem? Popraw mnie, jeżeli tak nie jest.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

WiFi Calling nie działa

@AnonimNo słyszałeś Emotikon: LOL Ale powtarzam, no bo innego problemu nie widzę. Usługa nie działa w domu, a w innych sieciach działa. Więc problem powinien tkwić w routerze, tylko te tematy które wysyłałeś nie są adekwatne do mojego problemu. Bo sieć wifi działa, internet działa, tylko ta usługa nie działa. Nie chcę się już powtarzać, ale dalej to robię xd


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

WiFi Calling nie działa

No dziwne i spróbujemy u siebie przetestować połączenie z tym routerem, a tymczasem spróbuj jeszcze jednej rzeczy - gdy będziesz połączony z siecią w domu, wejdź w Ustawienia > Sieć komórkowa > Rozmowy przez Wi-Fi, wyłącz usługę, potem też w ustawieniach sieci komórkowej > Opcje danych komórkowych > Włącz LTE > WYŁĄCZ (czyli dezaktywuj VoLTE). Potem od razu włącz z powrotem VoLTE (czyli Opcje danych komórkowych > Włącz LTE > Głosowy i danych, oraz włącz Rozmowy przez Wi-Fi i daj znać czy to nie pomogło.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

WiFi Calling nie działa

Pomogło, dzięki wielkie 😄

EDIT: Pomogło, ale tylko na chwilę, później znikło, mimo, że zasięg wifi był na max. Długo się nie nacieszyłem xd