Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wi-Fi calling na Xiaomi mi 9t pro


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Wi-Fi calling na Xiaomi mi 9t pro

Witam. Czy jest szansa, że telefon Xiaomi mi 9t pro będzie kompatybilny z usługą wi-fi calling? Czy Orange umożliwia korzystanie z usługi tylko telefonom Xiaomi 10 i nowszym? Nie mam w mieszkaniu zasięgu i to byłoby dla mnie jedyne koło ratunkowe. Bardzo proszę o odpowiedź. Obawiam się, że będę zmuszony zmienić sieć, chociaż nie ukrywam że nie jest mi to na rękę.

 

____________

* W temacie doprecyzowano tytuł - Wiktor

11 ODPOW. 11

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Wi-Fi calling na Xiaomi mi 9t pro

W Xiaomi obecnie możesz korzystać z WiFi Calling w:

  • - Xiaomi Mi 10
  • - Xiaomi Mi 10T Lite
  • - Xiaomi Mi 10T
  • - Xiaomi Mi 10T Pro

https://www.orange.pl/view/wificalling

 

Pewnie będą nowe modele dodawane do listy ale nie ma takiej oficjalnej listy nad którymi urządzeniami trwają prace. 

Kiedyś ratunkiem była aplikacja mobilna na smartfona ale od początku 2020r. nie jest już to rozwiązanie wspierane - tylko natywne wsparcie. 

 

Na http://beta.btsearch.pl/ możesz sprawdzić nadajniki oraz pozwolenia na częstotliwości w interesującym Cię miejscu. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Wi-Fi calling

@Tomasz95 tutaj masz artykul sprzed kilku dni https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/orange-volte-i-wifi-calling-w-trzech-kole... Wynika z niego ze kolejne Xiaomi beda obslugiwaly VoLTE i VoWifi


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Wi-Fi calling

Współpraca Orange z Xiaomi od pewnego czasu wkroczyła na inny poziom. Soft mają już raczej opracowany. Z czasem pojawią się nowe urządzenia.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Wi-Fi calling na Xiaomi mi 9t pro

Planowana też jest współpraca z Oppo w zakresie preinstalowanych aplikacji,VoLTE,VoWIFI.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Wi-Fi calling

A jeśli się nie pojawią to czy istnieje jakieś inne rozwiązanie mojego problemu? Może jakaś antena zewnętrzna lub coś?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Wi-Fi calling na Xiaomi mi 9t pro

@Tomasz95 usluga zalezy wylacznie od operatora. Zadne anteny czy aplikacja ktorej nie wspiera operator nic nie pomoze


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Wi-Fi calling

Chodziło mi o to, że jeśli mój telefon nie dostanie wsparcia do vowifi to czy jest jakieś inne rozwiązanie na brak zasięgu w mieszkaniu? Na zewnątrz budynku trzy kreski zasięgu LTE, tak samo w kuchni na parapecie, gdy odejdę od parapetu to czarna dziura.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Wi-Fi calling

@Tomasz95  Ten model nie dostanie wsparcia do vowifi. Może operator w ramach jakieś negocjacji z dostawcą w sprawie nowego sprzętu coś wytarguje co do upgrade softu w pewnej części nieujętego tą opcję sprzętu, ale pewności nie ma. Kiedyś były takie rozwiązania jak wzmacniacze sygnału. Nie pamiętam jak się to nazywało, ale raz widziałem takie coś u klienta. Jeden odbiornik, transmisja do drugiego pudełka po wifi i drugi nadajnik z zestawu rozsiewa sygnał do komórek. Kosztowało to około 2 tys zł, więc chyba lepiej dołożyć do nowszego smartfona (chyba, że to tyczy kilku sprzętów w domu)

Stosowanie tzw retransmiterów we własnym zakresie jest zabronione i przynosi czasem więcej kłopotów niż pożytku


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Wi-Fi calling na Xiaomi mi 9t pro

No to niestety wychodzi na to, że będę musiał zmienić sieć. Tylko dziwi mnie dlaczego ten model nie dostanie wsparcia, to jest jeden z flagowych urządzeń od Xiaomi. Taniej niestety wyjdzie mnie zmienić sieć niż komórkę..