Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Weryfikacja typu budynku a opłata za utrzymanie łącza.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Weryfikacja typu budynku a opłata za utrzymanie łącza.

Witam. Chciałem zapytać na jakich zasadach dana lokalizacja klasyfikowana jest jako zabudowa jednorodzinna/wielorodzinna pod kątem opłaty za utrzymanie łącza?
Chodzi mi np o sytuację gdy znajomy, który podpisał jedną umowę mieszka faktycznie w domu jednorodzinnym, ale mieszka z rodzicami, więc ma adres (przykład) Pomarańczowa 1/1 i Pomarańczowa 1/2, mimo iż w rzeczywistości jest to 1 dom. Dodam tylko, iż ma usługę BSA (na łączach lokalnego ISP) i nie płaci za utrzymanie łącza, gdyż jest to zakwalifikowane jako budynek wielorodzinny a w ten sposób omija płacenie opłaty za utrzymanie łącza. Wg moich ustaleń są to częste praktyki (w przypadku usług bezpośrednio na włóknach Orange nie wiem jak to jest, ale na BSA w różnych miastach to częsta praktyka. Kto i w jaki sposób decyduje czy jest to budynek jednorodzinny czy wielorodzinny?

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Weryfikacja typu budynku a opłata za utrzymanie łącza.

Zapoznaj się z przepisami prawa budowlanego. Tam jest odpowiedź.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Weryfikacja typu budynku a opłata za utrzymanie łącza.

jaki artykuł ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Weryfikacja typu budynku a opłata za utrzymanie łącza.

Według definicji, budynek jednorodzinny to obiekt mieszkalny o typie zabudowy jednorodzinnej, szeregowiec lub bliźniak, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i który może posiadać jeden lub więcej lokali użytkowych

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Weryfikacja typu budynku a opłata za utrzymanie łącza.

no dobra ale to typowy jednorodzinny więc teoretycznie można taki myk zrobić, że powiem, że mam 1 dom i 5 pokoi i zamontuję sobie 5 usług bez opłaty za utrzymanie łącza 😛 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Weryfikacja typu budynku a opłata za utrzymanie łącza.

Jak wydział geodezji w gminie klepnie i zapłacisz większy podatek od nieruchomości, działaj.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Weryfikacja typu budynku a opłata za utrzymanie łącza.

no dobra, ale w takim razie pytanie skoro mój znajomy ma dom jednorodzinny i nawet ma to w papierach, to z jakiej paki płaci jak za wielorodzinny?...

tego nie rozumiem - i tu się nasuwa pytanie czy jest to pomyłka czy być może coś innego...

zresztą nawet dla ISP jest to mniej opłacalne, bo Orange więcej płaci za wykonanie instalacji w budynku jednorodzinnym niż wielorodzinnym...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Weryfikacja typu budynku a opłata za utrzymanie łącza.

A może ma starą promocję? Gdzie opłat nie było?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Weryfikacja typu budynku a opłata za utrzymanie łącza.

no właśnie nie, bo to "świeża" umowa. Niecałe 2 miesiące ma.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Weryfikacja typu budynku a opłata za utrzymanie łącza.

Może jest w bałagan w systemach Orange. Za 2-3 lata przyjdzie wyrównanie 😄