Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wejście kabla do wioski - czy można sprawdzić plan sieci szkieletowej infrastruktury światłowodowej?

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Wejście kabla do wioski - czy można sprawdzić plan sieci szkieletowej infrastruktury światłowodowej?

Czy można gdzieś sprawdzić mapę infrastruktury sieci światłowodowej - chodzi mi tutaj o sieć dosyłową do wiosek, główny światłowód. Zauważyłem że wzdłuż lini kolejowej Opoczno <-> Tomaszów Mazowiecki wykopane są kable. Zgaduję że jest to światłowód który będzie zasilał wioski. Wydaje się to logiczne gdyż tory przebiegają przez wiele miejscowości i chyba lepiej kopać światłowód wzdłuż lini kolejowej niż wzdłuż ulicy, chodnika, itd.

1620426087561.jpg1620426087556.jpg

Beneficjent FIBEE.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 289
  • 4

Wejście kabla do wioski - czy można sprawdzić plan sieci szkieletowej infrastruktury światłowodowej

Wystąpić do starostwa o wyrys z mapy zasadniczej gdzie ta siec powinna być zaznaczona. Koszt jakieś 10-30 zł. Istniejąca i planowana infrastruktura powinna się znajdnwać na tychże mapach. W taki sposób ja dowiedziałem się o planowanym POPC w mojej okolicy - na mapie była zaznaczona projektowana siec telekomunikacyjna

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Wejście kabla do wioski - czy można sprawdzić plan sieci szkieletowej infrastruktury światłowodowej

@tolek  Węszę problemy. Skoro zakopany jest niedawno na żadnych mapach, tym bardziej dostępnych publicznie, nie będzie jeszcze dostępny. Ciekawe czy już coś zasila, czy to dopiero wstęp?

https://www.computerworld.pl/news/Sieci-szkieletowe-polskich-operatorow,394360.html

https://okablujemy.pl/blog/swiatlowody/aktualna-mapa-swiatlowodow-polsce/

na dole jest link...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 289
  • 4

Wejście kabla do wioski - czy można sprawdzić plan sieci szkieletowej infrastruktury światłowodowej

Wystąpić do starostwa o wyrys z mapy zasadniczej gdzie ta siec powinna być zaznaczona. Koszt jakieś 10-30 zł. Istniejąca i planowana infrastruktura powinna się znajdnwać na tychże mapach. W taki sposób ja dowiedziałem się o planowanym POPC w mojej okolicy - na mapie była zaznaczona projektowana siec telekomunikacyjna


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Wejście kabla do wioski - czy można sprawdzić plan sieci szkieletowej infrastruktury światłowodowej

@agat13 na razie widzę "urwany" kabel ale może już część tego kabla już gdzieś pracuje. 

Na mapce po zbliżeniu mam info "dane nieaktualne". 

 

@mianownik bardzo dobry pomysł. Zastanowię się nad tym, zapewne można to załatwić elektronicznie więc spoko. 

Najpierw jednak może dopytam jeszcze FIBEE mailowo. Od razu może mi przybliżą jakieś terminy kiedy przewidują koniec prac.