Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

W Toruniu operator blokuje transfer danych w LTE niski Download przy wysokim Uploadzie


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 1

W Toruniu operator blokuje transfer danych w LTE niski Download przy wysokim Uploadzie

Od 03.01.2017 w Toruniu operator ograniczył drastycznie transfer danych. Pomimo początku miesiąca i nie wykorzystaniu limitu danych DOWNLAD 0,71 Mbps przy UPLOADZIE 1,72 Mbps.

Takie wyniki wskazują na świadome działania operatora.

 

Sytuacja w tej lokalizacji powtarza się systematycznie zwłaszcza gdy w Toruniu jes więcej przyjezdnych - amsowe imprezy.

 

Tym razem brak imprez, z sieć pomimo bardzo dobrego zasięgu nie działa.

Mam rozszerzoną umowę o bez limitu, gdzie po wykorzystaniu limitu ogranicza transfer do 10 MB.

Realne dane nie mają się nijak do umownych.

27 ODPOW. 27

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

W Toruniu operator blokuje transfer danych w LTE niski Download przy wysokim Uploadzie

1.01.2017 zgodnie ze zmianami w prawie są zmodyfikowane regulaminy i umowy.

Realna prędkość jest uzależniona od wielu czynników.

Zgłaszałeś tą sytuację na BOK?
Anonim

Nie dotyczy

W Toruniu operator blokuje transfer danych w LTE niski Download przy wysokim Uploadzie

Zgłoś sprawę do BOK, próbowałeś zrestartować swój router??? Czasem to pomaga.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

W Toruniu operator blokuje transfer danych w LTE niski Download przy wysokim Uploadzie

Akurat niedawno byłem w piernikowie i wiem w czym problem - mocno przeciążone LTE. Póki nie będzie więcej LTE800 może nie być poprawy... ale i tak warto zgłosić na BOK (bo może być inna przyczyna).


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 1

W Toruniu operator blokuje transfer danych w LTE niski Download przy wysokim Uploadzie

Zgłosiłem brak zasięgu jako zgłoszenie problemu - przynajmniej dostanę odpowiedź pisemną. Telefon to godzinami użeranie się z pozytywkami by na końcu usłyszeć by przełożyć kartę do innego telefonu i spróbować ponownie - standardowa odpowiedź również na forum.

Przestałem do nich dzwonić bo to strata czasu. Zgłoszenia składam jedynie za pośrednictwem portalu, a co jakiś czas zakłądam posty = trochę przyspiesza. Nawet przy szczycie Nato dostałem bzdurną odpowiedż, że wszystko jest OK muszę tylko przełożyć.... STANDARD. O wysypaniu się sieci dowiedziałem się z internetu - łącze innego operatora, a później potwierdzone w TV. Nigdy Operator nie przeprosił mnie za podanie nieprawdy

Anonim

Nie dotyczy

W Toruniu operator blokuje transfer danych w LTE niski Download przy wysokim Uploadzie

Jeśli piszesz prawdę to trochę nie ładnie że strony Orange. Ale może Orange ma już jakieś inwestycyjne plany dla Torunia i niebawem Twoje problemy zostaną rozwiązane. Ja w swoim województwie poza granicami miasta też mam spore problemy z LTE, a podobno Orange swoim sygnałem LTE dociera już do ponad 99% populacji. Trochę mam tutaj odmienne zdanie, ale....99% populacji miejskiej być może i tak, ale poza granicami miast bywa z tym różnie. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 1

W Toruniu operator blokuje transfer danych w LTE niski Download przy wysokim Uploadzie

Muszę uczciwie przyznać, że o ile nie blokują transferów to sieć pracuje na prawdę ładnie. Szkoda, że grają nie fair.

Gdyby choćby podali, że mają przejściowe kłopoty - nigdy czegoś  takiego nie słyszałem i nie widziałem takiej odpowiedzi. Szkoda


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

W Toruniu operator blokuje transfer danych w LTE niski Download przy wysokim Uploadzie

Nikt celowo Ci nie blokuje, chyba, że masz ofertę z lejkiem lub łamiesz regulamin pobierając strasznie duże ilości GB lub wykorzystujesz usługę niezgodnie z prawem.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 1

W Toruniu operator blokuje transfer danych w LTE niski Download przy wysokim Uploadzie

Mając opcję bez limitów i nie przekroczony limit podstawowy nie można mówić o pobieraniu ponadnormatywnym.

 

Zarzut bezpodstawny.

 

A lejek jednoznacznie Operator zakłąda i to wszystkim wtedy kiedy mu to na rękę.

 

I TO UWAŻAM ZA NIEUCZCIWE

 

Podpisujesz umowę z obcją bez limitów, gdzie po przekroczeniu limitu transfer ma prawo spaść do 10 Mb. Płacisz termionowo i ..... masz download 0,31 Mbps

ŚWIŃSTWO


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

W Toruniu operator blokuje transfer danych w LTE niski Download przy wysokim Uploadzie

Jeśli masz ofertę, że masz bez limitu? w większości są pewne ograniczenia bądź zasady tego "bez limitu".

Zapoznaj się z regulaminem. Lejek może być założony jeśli znacznie wykorzystujesz zasoby nadajnika. Poza tym jeśli w jednej lokalizacji jest wiele osób ściągających naraz dużo danych - dzieli się to na tych użytkowników.