Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

ROZWIĄZANE

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

Czy moglbys opisac laikowi gdzie sa te ustawienia VPN na routerze MF 286?  Nie widzę tego Pass trough...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

W głównym oknie na dole Ustawienia zaawansowane, dalej zakładka Ustawienia routera i na dole masz VPN Passthrough.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

Jest sierpień 2018 a usługa VoWiFi na tym modemie dalej nie działa. Co ważniejsze konsultanci Orange nie mają pojęcia, że problemem jest ZTE 286 z ustawieniem IPv6. Szukam już od jakiegoś czasu powodu dla którego mój Samsung S9 nie łączy się po WiFi i dopiero tutaj znalazłem odpowiedź. Dzięki Pathfinder. Dział techniczny w Orange do zwolnienia 😞


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

Czy stracę jakąś funkcjonalność modemu ZTE 286 gdy przełączę IPv6 na IPv4. Teraz bardzo dobrze pracuje LTE-A i nie chciał bym tego zmieniać.

Mam jeszcze jedno pytanie. Wiem, że VoWiFi w Samsung S9 z T-Mobile działa w sieci WiFi UPC i nie działa na mojej sieci WiFi z ZTE 286. Starałem się uruchomić VoWiFi na moim Samsungu S9 w pracy ale też nie działa. Czy Orange wspiera w ogóle S9 w tym zakresie tzn. czy WiFi calling działa na S9? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

Funkcje routera są takie same. Nie będą działać strony/usługi wymagające ipv6.

Co to VoWiFi na s9 powinno działać. Tylko piszesz tak nie jasno, działa Ci ta usługa gdzieś czy masz problem z aktywacją?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

Do tej pory starałem się uzyskać połączenie w domu i w pracy. W obu przypadkach bez powodzenia. W domu już wiem dlaczego, w pracy przez wifi łączę się z każdą usługą bez problemu ale VoWiFi nie działa.

Kontaktowałem się z działem technicznym. Powiedzieli, że z ich strony wszystko jest OK i zresetowali tak na wszelki wypadek usługę. Nic nie pomogło. Dlatego pytanie, czy ktoś uruchomił tą usługę na S9. Osobiście potwierdzę jej działanie gdy dostanę się do sieci wifi UPC gdzie działa S9 z sieci T-Mobile. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

A s9 jest zakupiona w Orange, w innej sieci czy na wolnym rynku?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

Telefon kupiony bezpośrednio od Samsunga z oprogramowaniem na UE.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

To przyczyn bym upatrywał jeszcze w kilku miejscach:
- kolidujące uslugi jak np dodatkowa karta sim do internetu czy orange extra numer
- czasem samsung fixuje, wtedy warto włożyć inną kartę sim Orange (albo zupełnie nową ze startera albo o taką o której wie się że działa na niej vowifi).

Oczywiście problem też może być po stronie sieci wifi.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

Mam jedną kartę bez dodatkowych usług.

W opisie usługi Orange WiFi Calling podają, że nie ma specjalnych wymagań co do parametrów punktu dostępowego WiFi.

Trochę się namęczyłem żeby ustawić telefon i szkoda mi go resetować, a przywracanie konfiguracji z chmury w takim przypadku jest bez sensu 😞