Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE i WiFi Calling już na iPhonie

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie


dmarcinkowski napisał(-a):

U mnie wyzerowanie ustawień sieciowych nie pomogło - Wi-Fi Calling dalej nie da się wyłączyć, a przy opcji VoLTE mam tylko ikonę ładowania... 


Próbowałem wyzerowania ustawień telefonu oraz zrestartowaniu danych karty SIM przez infolinię - nadal te same objawy.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

Co do zestawiania połączeń to z moich testów wynika że zestawienie poąłczenia pomiędzy dwoma telefonami w IMS badź do sieci stacjonarnej trwa ułamki sekundy, zazwyczaj jak podosze palec po naciśnieciu słuchawki to drugi telefon juz dzwoni 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 7
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

@Artur jeszcze nad billingowaniem musicie trochę popracować - przynajmniej w Nju. Na sześć połączeń VoWiFi, trzy miają znacznie zawyżony czas trwania (zamiast 2-3 minut jest to 48, 16, a nawet 168min!).


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6110
  • 109

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

ups, dzięki za info, @Buchel, zbadamy temat.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

@Artur no nie działa, Iphone 7 zakupiony w Orange najnowszy iOS, wersja operatora 28.3 z 5 restartów urządzenia i dalej mam ten komunikat Zdjęcie 28.03.2017, 20 23 01.png:

zarówno w VoLTE i Wifi Calling

 

 

 

 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6110
  • 109

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

A nie masz przypadkiem jednej z usług, które wykluczają korzystanie z VoLTE?
Tu są wymienione: www.orange.pl/volte (na samym dole)

Jeśli nie masz to pozostaje skontaktować się z Kolegami z działu technicznego. Z appki Mój Orange można za darmo: https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Mój-Orange/Bezpłatne-połączenie-z-doradcą-Orange/ta-p/69

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

po rozmowie z działem technicznym okazało się że mam błędnie dopisaną do swojego numeru drugą kartę sim (internet w iPadzie) a miała zostac dopisana do Internetu Lte w strefie biurowej, dlatego też nie działają obie usługi, muszę to odkręcić w salonie 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

A ja mam pytanie troszke nie na temat iphonów a mianowicie w dostępnych VoLTE telefonach jest orange dive 71, czy na nim będzie również działać VoWIFI ?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

No Orange, daliście plamę z tym brakiem VoWiFi w 5s. 😞

 

Argument Piotra na blogu uważam za chybiony bo nie wszędzie dociera jeszcze LTE, czyli VoLTE nie ma, a przejścia na 3G/2G oczywiście brak (sprawa jasna i poruszana nie raz).  Więc telefon z VoLTE/VoWiFi będący w zasięgu WiFi i 3G/2G OK, ale telefon 3G/2G/VoWiFi w zasięgu WiFi i LTE/3G/2G już Nie-OK?

 

Tak z innej beczki, czy po aktualizacji do iOS 10.3 i nowych ustawień operatorskich, telefon lepiej trzyma LTE czy nadal potrafi zejść do 3G i tak trzymać przez pół dnia?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6110
  • 109

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

Nikt nie powiedział, że WiFi Calling nie będzie na 5c i 5s. Trwają rozmowy z Apple. Jasne, że mogliśmy wstrzymywać wydanie VoLTE i WiFi Calling dla pozostałych modeli do czasu zakończenia rozmów dot. 5c i 5s, ale... po co? 🙂

 

Myślę, że przynajmniej użytkownicy 6-tek i 7-ek są bardzo zadowoleni i zgodzą się ze mną, że to super, że nie czekaliśmy.

 

Cierpliwości, @Pathfinder, jeszcze nic nie możemy obiecać, ale bądźmy dobrej myśli 🙂