Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE i WiFi Calling już na iPhonie

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 7
  • 0

VoLTE na iPhonie

Kilka miesięcy testów, analiz, ceryfikacji Apple, a w kluczowym momencie i tak nie ruszyło... 😉


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

VoLTE na iPhonie

I jak z tymi usługami? Zadziałały komuś na iP? Mimo włączenia opcji w telefonie według „poradników” u mnie na iPhone 6 nie działa WiFi Calling ani VoLTE. 

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

VoLTE na iPhonie

 To interesujące bo w nju (to przecież ta smama infrastruktura) usługa włącza się bez problemu, w „regularnym” Orange jakoś nie chce…


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 5
  • 0

VoLTE na iPhonie

W NJU może i się włącza z poziumu iPhone, ale usługi po stronie operatora jeszcze nie działają. Pomimo włączonego VoLTE iPhone nadal przełącza się na 3G podczas rozmów, VoWifi też jeszcze nie działa.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 3

VoLTE na iPhonie

U mnie tez nie udalo sie uruchomic.

NIe wiem czy nie ma to zwiazku z dodstkowa karta sim


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

VoLTE na iPhonie

Narazie nie działa wszystkim z takiego samego powodu. Jeszcze ktoś nie "przesunął wajchy" w Orange. A potem możesz się martwić dodatkową kartą sim. Gdzieś ktoś pisał, że to też może byc problem. Nie wiem czy u pomarańczowych też..


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 5
  • 0

VoLTE na iPhonie


Artur napisał(-a):
Obawiam się, że nie @Szymon_W 😞 Aktualnie na Samsungach Galaxy S7 też jest to wymaganie, czyli jeśli ktoś chce korzystać z WiFi Calling to musi wyłączyć Dodatkową kartę SIM...

Póki co, ze względu na ograniczenia od strony technicznej nie jesteśmy w stanie uruchomić obu usług na raz na tym samym numerze. Zdajemy sobie sprawę, że to ograniczenie i wolelibyśmy, aby tak nie było, postaramy się w przyszłości jakoś to "obejść".

Zastanawiam się jakie to ograniczenia techniczne? Bo o ile rozumiem problem z dwiema kartami SIM z tym samym numerem telefonu (sim tandem w t-mobile), to co do VoWifi ma dadatkowa karta sim z innym numerem telefonu? Nawet na billingu jest osobno rozliczone zużycie na każdej z kart.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

VoLTE na iPhonie

Nie do końca… w nju przynajmneij masz na belce ikonę, że działa. Zresztą rozmawiałem ze znajomym, który w iPhona i nju aktywoał tą usługę i to właśnie przez WiFi.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

VoLTE na iPhonie

U mnie problem z kolei wygląda tak, że Wi-Fi Calling udało mi się włączyć, ale nie mogę go wyłączyć, bo za każdym razem ustawienie wraca do poprzedniego stanu. W przypadku VoLTE mam ikonę ładowania, która uniemożliwia mi wybranie tej opcji. Wygląda to tak.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 5
  • 0

VoLTE na iPhonie


MacWyznawca napisał(-a):

Nie do końca… w nju przynajmneij masz na belce ikonę, że działa. Zresztą rozmawiałem ze znajomym, który w iPhona i nju aktywoał tą usługę i to właśnie przez WiFi.


No nie do końca... a sprawdziłeś czy działa? Bo ja też aktywowałem VoWifi oraz VoLTE w iPhone bez problemu, ale to tylko ustawienia w iPhone, nie oznacza to automatycznie, że po stronie operatora dana usługa już działa.

Na belce masz "LTE", ale to tylko zmiana kosmetyczna (było o tym w tym wątku wcześniej) - nie oznacza to, że VoLTE działa.

 

Będąc w zasięgu LTE zadzwoń do kogoś i sam zobacz, że iPhone przełączy sie automatycznie na 3G. Jakbyś miał VoLTE to podczas dzwonienia iPhone zostałby w LTE.

 

Co do VoWifi - wejdz w ustawienia, operator - wylacz automatyczne wybierania i z listy wybierz innego operatora niz Orange, telefon zgubi zasięg. Wtedy bedąc połaczonym z wifi jako operator powinno pokazać się Oragne Wifi (czy jakoś podobnie). Jeśli masz "Brak sieci" to oznacza, że VoWifi jednak jeszcze nie działa. 

 

 P.S. Oczywiście jest to stan na teraz , w każdej chwili może zacząć działać VoLTE i VoWifi na iPhone.