Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE a niebrandowany soft


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 0

VoLTE a niebrandowany soft

Wrzuciłem na swojego S8 niebrandowany ROM XEO niestety, dalej nie działa. Zauważyłem jednak że w przeciwieństwie do Ciebie, w polu "Oprogramowanie dostawcy usług" mam XEO/XEO/DBT. W recovery po instalacji również ustawiło się XEO więc myślałem że już będzie działać. Cóż.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 111
  • 1

VoLTE a niebrandowany soft

A kiedy inne wynalazki (telefony) bo nie każdy potrzebuje S8 tym bardziej że gdzieś mogłoby pisać czy jakeś są ustawienia aby ręcznie podać serwery IMS  czy jak


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoLTE a niebrandowany soft

Oficjalnej daty jeszcze nie ma.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 111
  • 1

VoLTE a niebrandowany soft

Jeżeli się w ogóle pojawi jakaś data :P, na szczęście i tak telefon ma HD Voice w 2G/3G 😄 wiec dramatu nie ma. Mam nadzieje że do końca roku telefony nie brandowane będą chodzić z HD Voice i nie tylko z Android tym bardziej że blisko mnie czyli w Czechach chodzą z W10M z VoLTE 😄


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

VoLTE a niebrandowany soft


Monnx napisał(-a):

Wrzuciłem na swojego S8 niebrandowany ROM XEO niestety, dalej nie działa. Zauważyłem jednak że w przeciwieństwie do Ciebie, w polu "Oprogramowanie dostawcy usług" mam XEO/XEO/DBT. W recovery po instalacji również ustawiło się XEO więc myślałem że już będzie działać. Cóż.


W nowych ROMach Samsunga zmiana CSC (czyli kodu kraju) jest nieco utrudniona jeśli instaluje się oprogramowanie zawierające w paczce kilka krajów (czyli kodów CSC). Niestety, XEO zawiera także DBT (to oprogramowanie typu multi-CSC), więc telefon automatycznie używa oryginalnego kodu kraju (DBT) zamiast XEO. Z tego co pamiętam rozwiązaniem jest zainstalowanie oprogramowania brandowanego (np. OPV - Orange), a potem - jeśli nie chcesz nadal używać brandowanego - XEO. Wówczas telefon nie będzie różnił się niczym od takiego z polskiej dystrybucji.

BYĆ może są jakieś proste sposoby na wymuszenie CSC, ale nie jestem ekspertem, nie posiadam też S8. W swoim S7 Duos przechodziłem z oprogramowania azjatyckiego na OPV, nie było problemów 😉