Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE - Xiaomi

Anonim

Nie dotyczy

VoLTE - Xiaomi

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć, jak to jest z VoLTE w smartfonach Xiaomi. Wiem, że te telefony wspierają tę technologię, tak samo jak HD+ Voice - ale żadne z połączeń nie jest przy ich użyciu realizowane - jest to klasyczne 3G. 

Czy wiadomo coś więcej, kiedy będzie aktywowane VoLTE dla smartfonów Xiaomi? 

 

10 ODPOW. 10

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

VoLTE - Xiaomi

A to jest aparat zakupiony od Orange? Jeśli nie to możliwe, że na Twoim numerze nie włączyła się usługa VoLTE, która pozwala na korzystanie z tej funkcji.

Anonim

Nie dotyczy

VoLTE - Xiaomi

No ale skoro obsługuje tę funkcję technicznie - to czemu nie mogę z tego korzystać? 

Trochę słabo ze strony Orange - tych telefonów jest w Polsce kilka milionów a skoro mają VoLTE, to problem jest ze strony Orange skoro to nie działa... Na karcie SIM ta usługa jest aktywna...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 37
  • 0

VoLTE - Xiaomi

Akurat jeśli chodzi o Xiaomi, to usługa działa w Orange nieoficjalnie. Trzeba w telefonie wpisać kod na odblokowanie tej opcji w menu - *#*#86583#*#*

Jeśli ta opcja pojawiła się w menu i dalej zrzuca połączenie do 3G to często trzeba skontaktować się z BOK w celu włączenia volte na koncie. Później po uruchomieniu ponownie telefonu powinno ruszyć.

Z racji tego, że jest to wsparcie nieoficjalne to wielu przypadkach przy włączeniu volte na telefonach Xiaomi smsy wysyłają się dłużej.

Na niektórych telefonach tej marki opcja w menu jest bez wymuszenia kodem.

Polecam przestudiować ten wątek na forum Xiaomi:

https://miuipolska.pl/forum/topic/17539-czy-dzia%C5%82a-u-nas-volte/?page=6

Anonim

Nie dotyczy

VoLTE - Xiaomi

@munio - wyraźnie zaznaczyłem - TELEFON wspiera tę opcje, ma to włączone. 

Po kontakcie z BOK - trzykrotnym (!) - płatnym w dodatku, co dla mnie jest śmieszne, było potwierdzenie, że takowa usługa jest na mojej karcie SIM - AKTYWNA, jednakże nadal nie działa mi VoLTE... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoLTE - Xiaomi

Volte nie działa na niemodyfikowanym sofcie na Xiaomi.

Anonim

Nie dotyczy

VoLTE - Xiaomi

Poczytałem trochę z tego forum, co @munio podesłał i niektórym działa na ROM Global - więc... skoro niektórym działa, na niemodyfikowanym - to czemu niektórym tak, niektórym nie?... Przecież to bezsens - z tego co wiem, w Play działa normalnie - tyle tylko, że Play oficjalnie sprzedaje te telefony - a Orange? 

Kiedy coś w tym kierunku zostanie zrobione?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoLTE - Xiaomi

Włączenie opcji w ustawieniach czy kodem nie powoduje, że działa volte. By przetestować należy wybrac zakres tylko LTE i zacząć dzwonić. A potem obserwować zakres sieci.
Anonim

Nie dotyczy

VoLTE - Xiaomi

W Polsce są to telefony jak Alcatel, IPhone, HTC, Huawei,  Lenowo, LG, Samsung i Sony gdzie działa VoLTE 

Anonim

Nie dotyczy

VoLTE - Xiaomi

Te telefony które podałeś, to tylko w Orange - bo w większości innych sieci, z tego co czytam, VoLTE działa na każdym telefonie.. No ale cóż... 

Mam nadzieje, że Orange w końcu ruszy do przodu, bo to nie jedyna usługa u nich gdzie są problemy techniczne... z ich strony, co ważne...