Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uruchomienie usługi światłowodu - al 1 Maja 74, Łódź


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Uruchomienie usługi światłowodu - al 1 Maja 74, Łódź

Witam,

kiedy zostanie uruchomiona usługa światłowodu w moim budynku ? Montaż wszystkich urządzeń i przyłączeń w budynku zakończył się na początku lipca. W sierpniu Pani na infolinii poinformowała mnie, że instalacja jest zakończona w 94%, ale planowane uruchomienie to 16 października. Dowiadywałem się później kilkukrotnie w miesiącu sierpniu i wrześniu o datę i za każdym razem pojawiała się data 16 października. Dzisiaj po kontakcie z infolinia i czatem poinformowany zostałem ze zmieniono datę na 30 listopada. Skąd taka zmiana oraz dlaczego uruchomienie trwa tak długo ? Dodam jeszcze, ze wszystkie budynki do wokół maja już podłączenie i jest dla nich aktywna oferta.

5 ODPOW. 5

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Uruchomienie usługi światłowodu - al 1 Maja 74, Łódź

@Mateusz29 Skoro takie podają terminy, to tylko się cieszyć, już bliżej jak dalej. Proces inwestycyjny jest naprawdę skomplikowany i nie pospieszysz. Żadne telefony czy maile nie popędza odbiorów technicznych i zakończenia inwestycji pod odbiór i podłączanie abonentów.

Powodów może być wiele począwszy od opóźnionych dostaw sprzętu, a skończywszy na covid. Może jest jakiś problem natury organizacyjno-technicznej, a może po prostu ekipy które odbierają obiekty i przekazują do uruchomienia mają tyle pacy w związku z innymi inwestycjami, że gonią w piętkę? Złap może jakichś techników w lokalizacji i zapytaj. Skoro uruchamiają sąsiednie budynki powinni być widoczni...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Uruchomienie usługi światłowodu - al 1 Maja 74, Łódź

Tu nie ma się z czego cieszyć. Z tego co widzę to w listopadzie jak się będę dowiadywał to zapewne termin uruchomienia będzie na Grudzień itd. Jeśli cała ulica byłaby świeża inwestycja to rozumiem że może to trwać. @agat13 z twojej wypowiedzi z innego wątku wywnioskowałem, ze u mnie jest podobna sytuacja „Jeśli jest obok, to raczej nie rozbudowa, a przyłączenie.”


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Uruchomienie usługi światłowodu - al 1 Maja 74, Łódź

Tak jak wspomniałem techników nie ma od lipca. Inne budynki już dawno są podłączone. Mój był podłączany w tym roku, powodem tego była pozna decyzja wspólnoty mieszkaniowej 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 184

Uruchomienie usługi światłowodu - al 1 Maja 74, Łódź

Jak pisałem gdzieś już tam, opóźnienia wynikają z problemami z dostarczaniem sprzętu potrzebnego do uruchomienia inwestycji. Jest to problem ogólnokrajowy. Cierpliwie czekać.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Uruchomienie usługi światłowodu - al 1 Maja 74, Łódź

@Mateusz29 po części sam odpowiedziałeś na pytanie dlaczego tak późno. To z powodu opóźnienia decyzji wspólnoty mieszkaniowej. Budynki są rozpatrywane rejonami i dany rejon ma termin uruchomienia.Oczywiście zdarzają się odstępstwa chociażby Twoja Wspólnota. Nie zdecydowała wcześniej więc termin się przesunął. To indywidualna sprawa każdego budynku.u Ciebie to jednak inwestycja dlatego że budynki wielorodzinne podlegają zupełnie innym prawom instalacji niż budynki jednorodzinne. W Twoim trzeba było utworzyć strukturę, okablowanie i piony. Specjalne skrzynie dostępowe z możliwością podłączenia wielu abonentów. Przy budownictwie jednorodzinnym te skrzynie są na zewnątrz na słupach lub słupkach,a do domów doprowadzana jest tylko instalacja. W blokach trzeba zadbać również o piony i instalacje do lokali. Inna specyfika pracy i wykonania okablowania, przez co i do odbioru więcej urządzeń.

Jedyne co mogę polecić to czekanie i obserwowanie