Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szansa na podłączenie?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Szansa na podłączenie?

Witam ponownie,

Jestem osobą zazwyczaj negatywną, przez co nasuwa mi się wiele pytań co będzie z światłowodem w moim mieszkaniu. Na UKE zapisałem się w marcu 2020 roku. Światłowód u mnie budują już od paru miesięcy i poszli w głąb wsi, gdzie ja mieszkam na początku. Mój internet ma zaledwie 10Mb/s. Na mapie https://capap.gugik.gov.pl/, widnieje napis "W realizacji", gdzie wszystkie domy dookoła zostały już podpięte. Czy to jest już pewne, że zostanę podpięty do światłowodu w jakimś czasie? Czy zostanę pominięty i dopiero w następnym konkursie dostanę taką szansę? Jeżeli istnieje termin w którym mogą zainstalować u mnie światłowód, gdzie moge go znaleźć?


sdada.png
12 ODPOW. 12

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Szansa na podłączenie?

@dinowo sprawdz swoj adres na https://mapbook.uke.gov.pl/ to najbardziej aktualne na ta chwile. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Szansa na podłączenie?

@dinowo spróbuj zapytać u źródła. Złap monterów i wypytaj o wszystko. Może pokierują dalej? Przy odpowiedniej rozmowie technicznej zawsze udaje się usłyszeć coś więcej niż tylko to co już wiemy...Czasem jedna podpowiedź naprowadzi nas na dobry kontakt i info...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

Szansa na podłączenie?

dinowo Radzę nie odpuszczać sprawy, bo umieszczenie na liście adresów do podłączenia światłowodu nie gwarantuje, że zostanie on faktycznie doprowadzony. Są np. sytuacje, jak z tego artykułu: https://www.telko.in/kontrowersyjne-biale-plamy-w-1-1-popc,0 

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Szansa na podłączenie?

Nie wiem czy dokładnie o to chodziło, ale sprawdziłem mapę mojej okolicy i na niej jestem zaznaczony jako biała plama gdzie dookoła są niebieskie kropeczki.
Ponadto mój adres został dopisany do excela popc gdzie w pierwszym konkursie go nie było.

Bardzo dziwna sytuacja jak na moje, dzwoniłem do Orange pytając się czy faktycznie jestem wpisany w listę i czy mogę liczyć na podpięcie światłowodu. Raz powiedzieli że mnie nie ma, drugi raz że jestem. Napisałem też list do Skierniewic ale jak narazie bez odpowiedzi. Nie mam pojęcia jak dostać kontakt do monterów, postaram się popytać sąsiadów albo zadzwonie jeszcze raz do Orange.


sdada2.png


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Szansa na podłączenie?

@dinowo podpytaj tych ktorzy buduja siec. Jesli to jakas firma zewnetrzna to powinni Ci powiedziec ktore adresy maja byc podpiete. No a w tym excelu to w jakiej rubryce jest Twoj adres? 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Szansa na podłączenie?

W tym excelu, nie ma żadnych rubryk. Jest jedna główna lista punktów adresowych II konkursu POPC i mój adres tam się znajduje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Szansa na podłączenie?

@dinowo 

W bazie przedstawiono zestawienie informacji o punktach adresowych, w których dostępny jest internet szerokopasmowy o prędkości powyżej 30 Mb/s (oznaczone jako czarne plamy) oraz miejsca, w których tego zasięgu nie ma (tzw. białe plamy).

Twoj adres jest oznaczony jako czarna plama to oznacza ze na ta chwile masz mozliwosc instalacji internetu szerokopasmowego np po miedzi. W pierwszej kolejnosci beda brane pod uwage gospodarstwa o calkowitym braku dostepu do internetu. Nie oznacza to jednak ze w przyszlosci nie będzie możliwości podpiecia swiatlowodu, ale kiedy to nastapi o tym informacji nie ma.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Szansa na podłączenie?

"w których dostępny jest internet szerokopasmowy o prędkości powyżej 30 Mb/s (oznaczone jako czarne plamy)"

Jeżeli jestem zaznaczony jako czarna plama, gdzie na UKE jestem białą plamą, to dlaczego nie mam oferty wyższej niż 10Mb/s? Ten internet mam już od wielu lat i nigdy nie miałem lepszego.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Szansa na podłączenie?

@dinowo to jest wlasnie magia haosu zwiazanego z POPC i tym ze wedlug roznych zrodel adresy sa roznie zaliczane. Na tym forum to temat rzeka. Nikt nie wie na jakiej podstawie dobierane sa adresy.