Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2076
  • 7629
  • 30

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

i nawet nie będzie to nielegalne


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 38
  • 0

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

IMG_20211202_110347[1].jpg

Biała część budynku to mój dom, górne brzegowe okno to domostwo podłączone do światłowodu, który jak widać znajduje się dokładnie miedzy nami, z tym, że do mnie dostęp był wręcz łątwiejszy, bo podłączenia można było dokonać na parterze, bez potrzeby ciągnięcia po elewacji na piętro jak u sąsiada.

Więc blef o tym, że nie było możliwości technicznych mnie podłączyć nie trzyma się kupy.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

@i-woj  teraz to tym bardziej jestem przekonany o tym co pisałem wcześniej, mianowicie że sąsiad miał "znajomości"... 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

@i-woj Ok ale kabel idzie jak widzę ziemią do sąsiada i znajduje się na jego działce. Pytanie którędy musiałby biec do Ciebie ? Jeśli też przez działkę sąsiada to gość może nie wyraził zgody. Kopali w ziemi przez jego działkę? Za mało wiemy aby ocenić sytuację w tym momencie.  

 

PS. Zrób zdjęcie za tymi krasnalami. Jest tam jakaś puszka?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

Według mnie to jest tak mała odległość od granicy, że równie dobrze mogli pociągnąć przyłącze po stronie @i-woj, tym bardziej że umowę podpisała 11 dni wcześniej niż sąsiad.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

Tak tylko nie wiemy czy to przyłącze zrobili już wcześniej u sąsiada czy dopiero teraz tam kopali do niego. Jeśli wcześniej to powinni przewidzieć że to są odrębne budynki i nie mieszka tam jedna rodzina i puścić przynajmniej 2 włókna. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

@i-woj 
A jak wygląda numeracja lokali?
Jeżeli podałeś np. numer budynku 1, mieszkanie 2, a POPC objemowało tylko budynek numer 1 bez numeru mieszkania to monter mógł chyba odmówić instalacji z przyczyn formalnych. 
Zadzwoń do Orange to Ci podadzą co tam monter napisał.

PS. Szkoda, że nie ogarnęliście podziału wcześniej na lokale mieszkalne to by nie było takich kłopotów, a teraz szkoda. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 38
  • 0

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

Tak, problemem było to, że przez brak podziału administracyjnego budynek wielorodzinny zaliczono jako jednorodzinny. 

Jednak w momencie zawarcia umowy, wizyty montera- byłam jedyną osobą z tego budynku która zgłosiła się do zajęcia tej linii. 

 

Działka przez którą na dole pobiegł kabel nie ma znaczenia, bo to teren innej osoba, podłączony sąsiad zajmuje tylko piętro. Kabel wyprowadzono na dole, po środku, ja mam parter i dół, a mimo to podłączono osobę która mieszka na piętrze i zawarła umowę 17.11.2021.

To były znajomości z monterem, 16.11.2021 uznano, że nie ma możliwości podłączenia mnie, zanulowano moją umowę, linia została "zwolniona", dano cynk i 17.11.2021 dziwnym trafem sąsiad poszedł podpisać umowę.

 

Mogę tylko chyba pogratulować Orange dyplomacji.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

@i-woj  czyli jednak, potwierdza się to o czym pisałem tu


@slav72napisał(-a)

@i-woj  jeżeli wszystko o czym piszesz to prawda w tym przypadku jeśli nie chodzi o kasę, wtedy wychodzi że sąsiad to "znajomy, znajomego" i "ma wtyki" 🤔. Gdybyś miała na to "twarde dowody" mógłbyś zainteresować tą sprawą odpowiednie instytucje.


i tu

@i-woj  teraz to tym bardziej jestem przekonany o tym co pisałem wcześniej, mianowicie że sąsiad miał "znajomości"... 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 614

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

@i-woj Pozostają pisma o dorejonizowanie do Skierniewic i jednocześnie skarga w ostrym tonie na działania (jeśli z terminami  tak było jak piszesz) operatora związane z anulowaniem Twojego zamówienia, a realizacji sąsiada. Rzeczowo i konkretnie. Dostaniesz odpowiedź pisemną.

To jest POPC, więc i tak błędy mapy google wzięły górę nad rzeczywistością...