Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 38
  • 0

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

Światłowód w ramach POPC, doprowadzono jedną linię do domu wielorodzinnego mimo złożonych kilku deklaracji.

Podpisałam z Orange umowę 6.11.2021, anulowaną ją z powodu braku możliwości technicznych podłączenia, i na tej samej linii będą podłączać sąsiada przez ścianę, który zawarł z nimi umowę 17.11.2021.

Monter mówił, że możliwe jest podłączenie na tej lini skrzynki rozdzielczej by podłączyć wszystkich chętnych. Jednak ostatecznie nie zrobiono nic.

W efekcie jest linia, była umowa ale wywalono ją w błoto bo "nie da się Pani podłączyć" ale już sąsiada na tej samej linii się da.

Jak wlaczyć o swoje, czy faktycznie możliwe są podłączenia kilku rodzin w domach wielorodzinnych.

29 ODPOW. 29

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

@i-woj  poczytaj https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Internet-%C5%9Awiat%C5%82...

Oczywiście musisz to zgłosić i dokładnie opisać cała sytuację w oficjalnym piśmie wysłanym listem poleconym do Orange w Skierniewicach. Poproś o dorejonizowanie obiektu. Wyjasnij, że są zasoby, a instalacja odbyła się niezgodnie z wnioskami i zamówieniami według POPC


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

Będą podłączać, co nie znaczy że podłączą. System wpuszcza na adresie, ale jak technik przyjedzie to pewnie będzie też BMT.
Ale jak podłączą to rób dym.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 38
  • 0

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

Podłączono, moja umowa "w śmieciach" a sąsiadowi internet już hula, kabelek sobie grzecznie wisi między naszymi oknami. Orange odpowiada, że nic nie mogli zrobić mimo, że moja umowa była pierwsza, mimo, że były możliwości techniczne. Wywalono mnie by zrobić miejsce dla kogoś kto kogo Orange uznał za ważniejszego. Reklamacje wiszą, lokalny kierownik salonu nawet nie chciał podjąć dyskusji.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

@i-woj  jeżeli wszystko o czym piszesz to prawda w tym przypadku jeśli nie chodzi o kasę, wtedy wychodzi że sąsiad to "znajomy, znajomego" i "ma wtyki" 🤔. Gdybyś miała na to "twarde dowody" mógłbyś zainteresować tą sprawą odpowiednie instytucje.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 38
  • 0

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

Nie mam żadnych dowodów, opieram się tylko na faktach. Orange umywa ręce i mówi, że nie rozumie dlaczego tak się stało. Twierdzą, że nie mogą podać mi danych dotyczących tego z jakiej firmy był monter, który stwierdził brak możliwości technicznych podłączenia mnie. Wydałam dyspozycję konsultantowi iż, proszę o przesłanie dokumentu w którym widnieje informacja o tym.

Czy są szanse, na podłączenie mnie teraz gdy ten jedyny kabel doprowadzony do budynku został zajęty przez sąsiada?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

@i-woj w tej sytuacji pozostaje Ci tylko zrobić to co wyżej w swoim poście podpowiada kolega @agat13 .


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

@i-woj Wszystko zależy jak został zakwalifikowany budynek. Czy jako jednorodzinny czy wielorodzinny. Macie klatkę schodową? Ile jest kondygnacji, ile mieszkań na kondygnacji? Jeżeli budynek zakwalifikowany jest jako jednorodzinny to przygotowuje się dla niego tylko jedną linię. Jeśli wielorodzinny to budowana jest skrzynka MSN lub OPP z myślą o dużej liczbie mieszkańców. Program POPC kierowany jest raczej do zabudowy jednorodzinnej. Pytanie tylko jakim cudem Ciebie nie można było podłączyć a drugą rodzinę w tym domu już można? 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 38
  • 0

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

Budynek zakwalifikowano jako jednorodzinny (złożono kilka deklaracji, jednak budynek nie ma administracyjnego podziału na poszczególne mieszkania). Doprowadzono do niego faktycznie jedynie jedną linię. Podpisałam umowę jako pierwsza osoba z budynku i problem leży w tym, że ktoś moją umowę należy wypowiedzieć i podłączyć kogoś innego "po uznaniu".

Nie mam mocy by dorejonizować teraz adres bo system się upiera, że usługa jest pod tym adresem już realizowana.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Swiatłowód POPC unieważniono moją umowę, a na tej samej linii chcą podłączyć nową osobę

@i-woj To dziwna sprawa dlaczego Ciebie nie podłączono skoro pierwsza złożyłaś wniosek na usługę? Mieszkasz po przeciwnej stronie od miejsca przyłączenia kabla czy jaki czort? Ale nawet jakby to ciągnie się instalację po elewacji domu i po krzyku. Teraz w zasadzie jesteś skazana na dobrą wolę sąsiada, który mógłby "podzielić" się netem a Ty partycypowałabyś w kosztach.