Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Studzienki Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

Studzienki Orange

Witam, mam może i głupie pytanie, ale bardzo mnie to ciekawi. Jeżeli przed moją kamienicą są studzienki orange, to oznacza to, że mogę mieć u siebie światłowód? Kilka lat temu, światłowód u mnie nie był dostępny, ale 2 miesiące temu, gdy remontowali drogi przed moją kamienicą, to chyba coś podłączali w studzience. Dodam, że studzienka znajduje się centralnie przed moją kamienicą. Pozdrawiam. 

 

________________

* Przeniesione z Internet domowy – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Studzienki Orange

@Mateusz2817 może tak być, że masz w pobliżu światełko. Teraz tylko jak sprawdzić?

Jeżeli inwestycja własną, to na mapie Orange po wpisaniu adresu powinny być dostępne opcje internetu lub sprawdzenie w salonie w Twojej lokalizacji lub na infolinii.

Jeżeli z programu POPC, to informacje znajdziesz jak wyżej oraz dodatkowo na stronach:

https://mapbook.uke.gov.pl/

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

 

P. S.

Pytanie nie głupie, tylko istotne w sprawie internetu. Po to jest forum NO, żeby znaleźć rozwiązanie, a może się okazać, że przybędzie nowy użytkownik światełka, czego bardzo życzę 🙂👍

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Studzienki Orange

@Mateusz2817 może tak być, że masz w pobliżu światełko. Teraz tylko jak sprawdzić?

Jeżeli inwestycja własną, to na mapie Orange po wpisaniu adresu powinny być dostępne opcje internetu lub sprawdzenie w salonie w Twojej lokalizacji lub na infolinii.

Jeżeli z programu POPC, to informacje znajdziesz jak wyżej oraz dodatkowo na stronach:

https://mapbook.uke.gov.pl/

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

 

P. S.

Pytanie nie głupie, tylko istotne w sprawie internetu. Po to jest forum NO, żeby znaleźć rozwiązanie, a może się okazać, że przybędzie nowy użytkownik światełka, czego bardzo życzę 🙂👍

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Studzienki Orange

@Mateusz2817 Same studzienki były, są i będą. Kwestia co w środku mają. Wiem , że przy budynkach wielorodzinnych o możliwości podłączenia ftth nie świadczą studzienki , a to co na stronie Orange mówiącej o dostępności usług na Twoim adresie oraz infrastruktura techniczna na terenie budynku. Charakterystyczne skrzynki z logo Orange, piony z puszkami dostępowymi, i instalacje do sąsiadów. Obserwuj czy w piwnicy na poziomie studzienek są nowo położone rurki z opisem " kabel światłowodowy"  z charakterystycznym znacznie  ( żółty trójkącik z takim laserowym słoneczkiem) które mówi o tym, że to instalacja FTTH. Rozejrzyj się po piwnicy i po klatkach schodowych. Bez tej inwestycji nie podłącza nikogo w bloku do studni, bo to niemożliwe technicznie. Masz więc odpowiedź na pytanie...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Studzienki Orange

U mnie jest studzienka, a pod nią kryje się stara miedziana instalacja ADSL.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Studzienki Orange


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Studzienki Orange


@Mateusz2817napisał(-a)

Witam, mam może i głupie pytanie, ale bardzo mnie to ciekawi. Jeżeli przed moją kamienicą są studzienki orange, to oznacza to, że mogę mieć u siebie światłowód? Kilka lat temu, światłowód u mnie nie był dostępny, ale 2 miesiące temu, gdy remontowali drogi przed moją kamienicą, to chyba coś podłączali w studzience. Dodam, że studzienka znajduje się centralnie przed moją kamienicą. Pozdrawiam. 

Teoretycznie jeśli to jest studnia Orange (może być innego operatora) to Twoje szanse wzrastają. Nie mniej wszystko zależy od planów Operatora. Jeśli przewiduje budowę FTTH w tym rejonie miasta to z pewnością wykorzysta istniejącą infrastrukturę. Pytanie tylko kiedy?