Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sprawdzenie dostępności światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Sprawdzenie dostępności światłowodu

Witam Czy jest jakaś strona na której można sprawdzić czy jest możliwość zamontowania światłowodu w domu pod daną lokalizacją z Orange lub innych firm? na wyszukiwarce od UKE dane są nieaktualne niestety.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Sprawdzenie dostępności światłowodu

@Januszbba Zgodnie z dostępnymi informacjami czasem wychodzi, że niestety ogromni operatorzy nie są zainteresowani naszym obszarem. Wtedy warto podpytać tych lokalnych. Wiem to po sobie. U mnie oczekiwałem na inwestycję od Orange, ale się nie doczekałem, więc prześledziłem 3 oferty lokalnych dostawców i od roku mam FTTH od jednego z nich. Nie narzekam wcale. Stabilna praca usługi, elastyczność w podejściu do klienta i ceny za przyłączenie usługi. Współpraca z monterem na dobrym poziomie. Ostatnio chciałem domówić IPTV, ale od razu poradzili, aby się wstrzymać, bo od następnego miesiąca będzie lepsza oferta (czyż nie uczciwie?)

Jestem zadowolony, więc i sam czasem tą drogę polecam...zawsze można przejść do innego operatora po zakończeniu tej umowy, a i zdarza się, że duży wchłonie mniejszego...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Sprawdzenie dostępności światłowodu

Dom, blok ? Jest kabel dociągnięty do granicy posesji ?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 275
  • 1

Sprawdzenie dostępności światłowodu

Tu wpisujesz adres i sprawdzasz co jakiś czas swój adres.

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

Chyba ze jesteś szczęśliwcem. I masz rozgarniętych sąsiadów. Okazało sie, że firma prywatna w Katowicach Panewnikach montuje i mam od 6 miesięcy. Rewelacja 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Sprawdzenie dostępności światłowodu


@marchello999napisał(-a)

Tu wpisujesz adres i sprawdzasz co jakiś czas swój adres.

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/


Z tym że tam ostatnia aktualizacja miała miejsce półtora roku temu, więc nie za bardzo pokazuje stan rzeczywisty.

@Januszbba warto poświęcić trochę czasu i poszukać info na stronach poszczególnych dostawców/operatorów, prawie wszyscy udostępniają wyszukiwarkę swoich usług na danym adresie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Sprawdzenie dostępności światłowodu

@slav72  Dzięki 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Sprawdzenie dostępności światłowodu

@Januszbba Podaj adres domu, poszukamy 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Sprawdzenie dostępności światłowodu

@agat13 napisałem do Ciebie wiadomość 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Sprawdzenie dostępności światłowodu

@Januszbba Zgodnie z dostępnymi informacjami czasem wychodzi, że niestety ogromni operatorzy nie są zainteresowani naszym obszarem. Wtedy warto podpytać tych lokalnych. Wiem to po sobie. U mnie oczekiwałem na inwestycję od Orange, ale się nie doczekałem, więc prześledziłem 3 oferty lokalnych dostawców i od roku mam FTTH od jednego z nich. Nie narzekam wcale. Stabilna praca usługi, elastyczność w podejściu do klienta i ceny za przyłączenie usługi. Współpraca z monterem na dobrym poziomie. Ostatnio chciałem domówić IPTV, ale od razu poradzili, aby się wstrzymać, bo od następnego miesiąca będzie lepsza oferta (czyż nie uczciwie?)

Jestem zadowolony, więc i sam czasem tą drogę polecam...zawsze można przejść do innego operatora po zakończeniu tej umowy, a i zdarza się, że duży wchłonie mniejszego...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Sprawdzenie dostępności światłowodu

@agat13  mam 3 dostawców co mogli by mi podłączyć światłowód 🙂 teraz dobrze wybrać 🙂 lokalni są czasami lepsi od giganta orange 🙂 ale mam orange światłowód w bloku i jestem zadowolony 🙂 w moim bloku jeszcze mógłbym skorzystać ze śwatłowodu od  netii i vectry ale nie chcę. @agat13  a u tych lokalnych masz opcje multiroom na tv ? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Sprawdzenie dostępności światłowodu

@Januszbba I super. Można??

Też będę brał multiroom, ale na raty. Na razie wezmę jeden dekoder (podłączane do netu) i zobaczę jak działa. Jak będzie ok, wezmę drugi, a nawet może i trzeci, bo LAN mam w każdym pokoju