Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Siła sygnału karty SIM


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Siła sygnału karty SIM

Witam, ostatnio z dnia na dzień straciłem możliwość korzystania z komórkowej transmisji danych.

Sila sygnału wynosi -101 dBm. Sprawdzałem czy karta sim działa na drugim telefonie ale bezskutecznie. Następnie wymieniłem ja na nową i ten sam problem. Wie ktoś co mogę zrobić?

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13275
  • 54455
  • 637

Siła sygnału karty SIM

@Piotr1109  z tym poziomem sygnału możesz mieć problemy, ale działać powinno. Jaka jest różnica pomiędzy sygnałem wewnątrz budynku a na zewnątrz? Jak daleko masz nadajnik ( zweryfikuj na apce NetMonster) i jak różni się sygnał w różnych miejscach budynku?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Siła sygnału karty SIM

W budynku siła sygnału wahała się między -103bdm a -93bdm, zaś na zewnątrz między -93bdm a -86bdm. Najbliższy nadajnik mam 4km od domu. Sygnał nie zmieniał się znacznie i wynosił praktycznie tyle samo we wszystkich pomieszczeniach.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 237
  • 888
  • 5

Siła sygnału karty SIM

Sama karta sim nie ma na to wpływu. Przy -105 na 5G powinno spokojnie działać. Raczej net został przyblokowany przez operatora lub coś nie tak np z ustawieniami APN


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 184
  • 615
  • 0

Siła sygnału karty SIM

U mnie przy 105dBm to 5G działa już na oparach a z reguły przeskakuje na LTE-A (nawet jak na pasku w komie jest cały czas ikonka 5G). Ale fakt po stronkach chodzić się da, choć podejrzewam iż z tv/netflix czy YouTube mogą już działać słabo...

 

Karta mogła by mieć wpływ jakbyś miał 2 i jedna tylko do neta obsługująca max 3G (choć wtedy nic szybko się nie ściągnie choć może i do ~7Mb/s chwilami by szło) a druga nowsza. Jeśli wył u Ciebie 3G to po prostu net nie ma po czym przejść ...

 

ps niektórym 3G wystarcza do neta (serio są nawet tacy którym 1Mbps wystarcza, i nie ma tu pomyłki z cyfrą 1 nie 10 czy >...)