Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samodzielna analiza pasma w swojej okolicy


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Samodzielna analiza pasma w swojej okolicy

@marder jak planujesz zmienić, to warto na taki model, który obsługuje VoLTE. Sądząc po kierunku obranym przez magenta, pewnie VoLTE będzie standardem połączeń telefonicznych do dzwonienia i prowadzenia rozmów.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Samodzielna analiza pasma w swojej okolicy

Ale to nie ja planuję tylko radzę 😁


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Samodzielna analiza pasma w swojej okolicy

@marder ja dopowiadam do Twojego postu. Niestety zmiany w paśmie 3G dotknąnasz wszystkich, szczególnie osoby, które jak ja w pewnym stopniu korzystają jeszcze z klawiszowych telefonów. Na siłę zostaniemy wrzucenia w smartfony, tak dla mnie wygląda najbliższy czas zmian.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Samodzielna analiza pasma w swojej okolicy

Żadne konsumenckie urządzenie nie pokaże co jest dostępne w okolicy. Aplikacje na smartfony charakteryzują pasma z którymi aktualnie się ktoś łączy albo bazują na danych od społeczności.

Można kupić bardziej profesjonalny sprzęt (koszt kilka tys), tylko pytanie po co.
Najlepszy test to kupić sobie prepaidy różnych sieci i testować w konkretnych urządzenia. A warto też mieć w głowie, że sieć komórkowa nie ma żadnych gwarantowanych parametrów. Sieci dość często dokonują rekonfiguracji czy modernizacji i trzeba by non stop weryfikować działanie.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Samodzielna analiza pasma w swojej okolicy

Mam Samsunga na co dzień, jednak smsy piszę z Nokii i jej nie zmienię, bardziej Orange zmienię na sieć, która jeszcze pohula na paśmie 2100 UMTS przez parę latek 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Samodzielna analiza pasma w swojej okolicy

@Sandrusia czyli na fioletowego, deklarują 3G do 2027 r. 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Samodzielna analiza pasma w swojej okolicy

Dzięki, jeszcze dowiem się w Plusie ile zamierzają czasu zostawić 2100 i podejmę decyzję, bo 2G to porażka- odpowiedź na komendę USSD często nawet 10 sekund!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Samodzielna analiza pasma w swojej okolicy

Jeśli czekasz na odpowiedź USSD 10 sekund to nie wina słabego zasięgu. Po prostu platformy operatorów obsługujące te komendy są stare i raczej nie planuje się ich modernizacji.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 197
  • 267
  • 2

Samodzielna analiza pasma w swojej okolicy

To dlaczego jeszcze 2 m-ce temu jak miałam na tej nokii 3G to USSD miałam po 2 sekundach, sms też wysyłany błyskawicznie, a odkąd na BTS wyłączyli 2100 i nokia pracuje na 2G to trwa to bardzo powolnie?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270