Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SMS od 8082

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

SMS od 8082

Otrzymałem smsa o treści(pisownia oryginalna-stara Nokia):
"UWAGA! Jezeli wyslesz TERAZ SMS(0zl): CP na 8082 otrzymasz 150 BEZPLATNYCH lokalizacji telefonow BLISKICH. ZA DARMO WYPROBUJ! www.gjde.pl/Locon Nadawca: 8082". Chociaż małych dzieci już nie mam, ciekawość zwyciężyła. Wszedłem w:

https://gdziejestdziecko.pl/orange/public/sc01-localize.jsf

Przy okazji sprawdziłem, że się reklamują jako:

"Pionier lokalizacji w Polsce - Locon sp. z o.o. jest spółką informatyczną, która działa na rynku Europy Środkowej od 1995 roku. Jesteśmy niekwestionowanym liderem w zakresie serwisów lokalizacyjnych (Location BasedServices) i serwisów opartych o technologie GSM i GPS. Współpracujemy z takimi firmami jak: Orange, T-mobile, Plus, Play, Netia.
Odwiedź: www.locon.pl > Pomoc > Zegarek GPS > Opłaty i konto > 1) W jaki sposób mogę zapłacić za korzystanie z usługi? 2) W jaki sposób mogę zapłacić za korzystanie z usługi?Opłaty za subskrypcję (wybrany Pakiet) są pobierane po zakończeniu darmowego okresu testowego. W przypadku telefonu z kartą pre paid opłata jest pobierana raz na tydzień/raz na miesiąc (w zależności od posiadanego pakietu) z góry. W przypadku telefonu na abonament opłata doliczana jest do rachunku za telefon raz na miesiąc. Jest to obecnie jedyna forma płatności za usługę. Płatności przelewem czy kartą nie są jeszcze dostępne, ale planujemy je wprowadzić w najbliższym czasie."

Ciekawa usługa, którą w Bazie wiedzy nt. krótkich numerów @Piotrekk85 mógłby dopisać. Zaczynające się od cyfry 8 nie doczytałem. Gdybym smsa nie otrzymał, pewnie bym tematu nie ruszał.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SMS od 8082

Do numeracji od ósemki nie ma reguł.


Ten sms jest wysyłany z dwóch możliwych powodów:

  •  masz zgodę na smsy od Orange, ze strony https://www.orange.pl/moj_orange/moje_dane/zgody , trzeba wyłączyć tą dokładnie
    "Zgoda na przesyłanie do mnie informacji handlowych dotyczących Orange Polska S.A. środkami komunikacji elektronicznej"
  • korzystałeś na tym numerze lub korzystasz z usługi Gdzie jest Dziecko, Gdzie jesteście, Gdzie jest Auto, Gdzie jest Dom, Bezpieczne Auto, Bezpieczna Rodzina, Znajdzmy sie (i tym podobne) oferowane przez Locon - jest to związane z regulaminem uslugi, ew. masz dodatni stan tzw. kredytów lokalizacyjnych, można usunąć całe konto (ale skutkuje to skasowaniem wszystkich ustawień) poprzez stronę www odpowiedniej usługi lub wysyłając smsa USUN KONTO na bezpłatny numer 8082 (ten krok radzę przemyśleć)

PS. Sugerowałbym jednak nie dopisować tego do bazy wiedzy, każdy numer od ósemki jest od czegoś innego.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SMS od 8082

Do numeracji od ósemki nie ma reguł.


Ten sms jest wysyłany z dwóch możliwych powodów:

  •  masz zgodę na smsy od Orange, ze strony https://www.orange.pl/moj_orange/moje_dane/zgody , trzeba wyłączyć tą dokładnie
    "Zgoda na przesyłanie do mnie informacji handlowych dotyczących Orange Polska S.A. środkami komunikacji elektronicznej"
  • korzystałeś na tym numerze lub korzystasz z usługi Gdzie jest Dziecko, Gdzie jesteście, Gdzie jest Auto, Gdzie jest Dom, Bezpieczne Auto, Bezpieczna Rodzina, Znajdzmy sie (i tym podobne) oferowane przez Locon - jest to związane z regulaminem uslugi, ew. masz dodatni stan tzw. kredytów lokalizacyjnych, można usunąć całe konto (ale skutkuje to skasowaniem wszystkich ustawień) poprzez stronę www odpowiedniej usługi lub wysyłając smsa USUN KONTO na bezpłatny numer 8082 (ten krok radzę przemyśleć)

PS. Sugerowałbym jednak nie dopisować tego do bazy wiedzy, każdy numer od ósemki jest od czegoś innego.

Anonim

Nie dotyczy

SMS od 8082

Ja w takie darmowe wynalazki nie wierzę.....Zgody marketingowe mam poblokowane i mam spokój.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SMS od 8082

A ja korzystam w podróży jak jadę w nieznane 🙂

Ew. czasem jak gubię telefon i nie wiem czy został w pracy 😄

Tak sobie mogę podejrzeć na kompie gdzie mniej więcej jest 🙂

W tych usługach nie trzeba śledzić dziecka 🙂

Anonim

Nie dotyczy

SMS od 8082


Piotrekk85 napisał(-a):

A ja korzystam w podróży jak jadę w nieznane 🙂

Ew. czasem jak gubię telefon i nie wiem czy został w pracy 😄

Tak sobie mogę podejrzeć na kompie gdzie mniej więcej jest 🙂

W tych usługach nie trzeba śledzić dziecka 🙂


@Piotrekk85, bo się przyznałeś, że nie korzystasz z 500+ Emotikon: Mrugający


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SMS od 8082

Wracając do tematu, masz jakieś pytania/wątpliwości?
Anonim

Nie dotyczy

SMS od 8082


Piotrekk85 napisał(-a):
Wracając do tematu, masz jakieś pytania/wątpliwości?

@Piotrekk85, sprawdzałem zgody i piąta była na wyrażam zgodę (w celach obsługowych). Natomiast na ostatnią, czyli szóstą (oferty), oraz pierwszą, drugą, trzecią i czwartą nie miałem wyrażonej zgody. Dla większej pewności, powtórzyłem zapisanie wszystkich, co zostało potwierdzone. Zobaczę w dalszej perspektywie i wtedy zgłoszę przez MO. A może wszystkie pochodne od cyfry 8 ignorują zgody?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SMS od 8082

Kolejność zgód nic nie mówi, bo ja mam na różnych numerach różnie. Na pewno chodzi o tą co podałem wyżej. One naprawdę się różnią 🙂
W aplikacji mobilnej mój Orange jest lepiej wytłumaczony cel ich przetwarzania niż wersji na przeglądarkę.
Zawsze też można zwrócić się na BOK skąd takie treści zostały przesłane, w ramach tzw. "jakiej kampanii" wysłane. Nie wiem czy od razu na czacie lub infolinii uzyskasz info, bo trochę dłubania jest z tym, ale można to ustalić.

No niestety z tymi numerami jest różnie. 😞
Niektórych numerów nigdy nie wyłączysz np. z usługi sms sos czy wizytówki sms. I paruset innych usług, które mogą być powiązane z numeracją od 8XXXX lub 8XXX 🙂 Poza tym głowa za mała by to spamiętać. Warto wrzucić jak coś na przyszłość taki numer w wyszukiwarkę na stronie orange lub google/binga i sprawdzić z jaką usługą jest to powiązane.
Anonim

Nie dotyczy

SMS od 8082

Moja sprawa była "na tapecie" Emotikon: Bardzo szczęśliwy

ODP.JPG

Anonim

Nie dotyczy

SMS od 8082

O proszę 😉 Jakie pozytywne i szybkie rozwiązanie 🙂