Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SIDUSIS - aktualizacje


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

SIDUSIS - aktualizacje

Hej!

Około 3 lat temu w mojej okolicy położono światłowód z POPC. Pominieto dom mój i sąsiada pomimo tego, że przebiega on wzdłuż mojej działki, przechodzi pod moim podjazdem do garażu itp.

Do słupka przyłączeniowego mam około 30m. Łącznie na chwilę obecną jest do niego podpiętych 5 lub 6 budynków. Więc możliwości techniczne nie są przeszkodą. 

Od samego początku walczę o podłączenie mojego domu do światłowodu. Pisałem do Skierniewic, wysyłałem mapki z opisami oraz zdjęcia. Korespondowałem też z UKE, CPPC itp. Oczywiście zgłosiłem chęć przyłączenia na stronie internet.gov.pl. Dom jest wszędzie na mapkach oznaczony jako biała plama. Do niedawna jeszcze działała radiówka, ale urosły drzewa na jej trasie i już nie da się z niej korzystać.

 

No i przez te blisko 3 lata nic się nie działo. Miesiąc temu nagle przy moim adresie w SIDUSIS pojawiła się informacja, że planowana jest inwestycja światłowodowa i zakończy się do 06.2026r. Inwestycja miała być ze środków własnych operatora, bo przy FERC i POPC i jego kolejnych wydaniach na najbliższe lata też zostałem pominięty.

No i wczoraj z ciekawości wszedłem ponownie na stronę SIDUSIS i już przy moim adresie nie ma nic: ani o planowanych inwestycjach, ani o żadnych innych programach.

No i zastanawiam się co może być przyczyną i co mogę zrobić, by mój adres wrócił na listę. No i dlaczego zostałem po miesiącu z niej usunięty...

Macie może jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Piotr

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53346
  • 620

SIDUSIS - aktualizacje

@gobo007 Poczytaj i spróbuj się czegoś dowiedzieć pod adresami wymienionymi w artykule.https://www.gov.pl/web/cppc/zwiekszenie-dostepu-do-ultra-szybkiego-internetu-szerokopasmowego-1-nabo...

Publikacja listy tzw. „białych plam" – zaczynamy kolejny etap budowy sieci szerokopasmowych - Centru...

Wiem, że to dla przedsiębiorstw, ale możesz zapytać jak najskuteczniej złożyć popyt jako klient


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

SIDUSIS - aktualizacje

Hej!

Już wymieniałem z nimi korespondencję. Po czym gdy opublikowano listę adresów na "nowe rozdanie" i tak mój adres został pominięty...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

SIDUSIS - aktualizacje

Hej, 

W mojej sprawie troche sie ruszylo. W pazdzierniku skontaktowal sie ze mna Dzial Inwestycji Orange i okazalo sie, ze gdy bede wspolfinansowal budowe lacza, to bede mial internet... Dostalem wycene na okolo 2300zl. Zaplacilem, bo innych alternatyw nie mam w moim rejonie, a na internecie mi zalezy. Podpisalem umowe pod koniec grudnia. W ciagu 3 miesiecy lacze mialo byc aktywne.

Pod koniec lutego zjawila sie firma i przeciagnela swiatlowod od slupka w ulicy poprzez przygotowany przeze mnie peszel od ogrodzenia domu do sciany mojego budynku.

No i minal miesiac i nic sie nie dzieje. Adres wedlug strony Orange dalej nie umozliwia podlaczenia internetu. Na infolinii tez nikt nie jest w stanie mi pomoc. Jak to pchnac dalej? Pozdrawiam!


swiatlowod.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53346
  • 620

SIDUSIS - aktualizacje

@gobo007  na takim etapie inwestycji to muszą już wciągać to do bazy danych adresów w zasięgu..

Masz gotowość do instalacji w 100% pod kątem przyłącza. Teraz zasoby i do przodu z uruchomieniem.

Jednak oddanie do użytku trwa, choć jestem zdziwiony, że tak długo