Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słupek Orange,podprowadzenie pod dom.

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Słupek Orange,podprowadzenie pod dom.

Witam nie daleko mojego domu są słupki z napisem orange. Chciał bym się dowiedzieć co muszę zrobić

,żeby taki słupek podprowadzili pod mój dom. W ogóle jest taka możliwość ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Słupek Orange,podprowadzenie pod dom.

@manf Ja używam dwupanelowych dwupolaryzacyjnych ,a kupuję w firmie Dipol. Prosty montaż jedna pod kątem 90st w stosunku do drugiej oddalone o 40cm od siebie na sztycy z rurki stalowej mocowanej do elewacji bądź komina. Modem wtedy na strychu bo kable 5mb i dalej eth.. działa lepiej niż na samym modemie

Antena ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 10m przew. wtyk SMA 800-3000 MHz

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Słupek Orange,podprowadzenie pod dom.

@manf chodzi o swiatlowod? Twoj adres jest w POPC? Sprawdz https://mapbook.uke.gov.pl/


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Słupek Orange,podprowadzenie pod dom.

@byczyn_86  Nie chodzi o swiatłowód.Mój Adres nie jest w POPC.Słupek jest 100 m od mojego domu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Słupek Orange,podprowadzenie pod dom.

@manf Zorientuj się jak radzi @byczyn_86  w zakresie działania usług w Twoim rejonie. Jakbyś mógł zamieścić fotkę słupków to podpowiemy do czego służą. Podpytam też jaki net mają sąsiedzi to się zorientujesz na co możesz liczyć. Jeśli są na nich oznaczenia, zamieść je..podpowiemy


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Słupek Orange,podprowadzenie pod dom.

P.S. przeczytałem ten post wyżej i jeśli najbliższy słupek jest o 100m od Twojej posesji to w grę wchodzi łącze miedziane, ale ze względu na odległość koszt jego wykonania może być za wysoki . Nie masz oczywiście żadnych kablu na działkę od słupka?

Zgłoś chęć instalacji takiego łącza ma https://www.orange.pl/view/kontakt i od razu dostaniesz info od konsultanta jakie usługi operator oferuje według systemu na Twoim adresie


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Słupek Orange,podprowadzenie pod dom.


@manfnapisał(-a)

@byczyn_86  Nie chodzi o swiatłowód.Mój Adres nie jest w POPC.Słupek jest 100 m od mojego domu


A mozna wiedzic po co Ci taki slupek? 🤔


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Słupek Orange,podprowadzenie pod dom.

Porzebuje lepszego internetu bo obecnie mam bardzo słaby.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Słupek Orange,podprowadzenie pod dom.

@manf Sam słupek nic nie zmieni. To w nim umieszczone jest zakończenie kabla miedzianego obsługujące kilka posesji wokół. Dobudowa takiego u Ciebie jest niemożliwa. Tylko od istniejących monterzy ciągną kable pod ziemią do posesji. 100m to długi dystans

Jaki masz obecnie net? Może tu warto coś polepszyć??


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Słupek Orange,podprowadzenie pod dom.

@manf sprobuj internetu mobilnego 4G https://www.orange.pl/lp/internet-mobilny-na-probe

Jest to oferta na probe. Sam decydujesz jak dlugo korzystasz i mozesz zrezygnowac kiedy chcesz.

Screenshot_20201108_205757_com.huawei.browser.jpg


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Słupek Orange,podprowadzenie pod dom.

Mam router Huawei B618.