Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słup przesunięcie - kto ma pokryć koszta


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Słup przesunięcie - kto ma pokryć koszta

Cześć.

 

Na początku powiem że przesledziłem wątek  https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Przesuniecie-s%C5%82upa/m...

 

ale nie znalazłem tam odpowiedz

 

Mam słup na mojej działce który koliduje z wjazdem. Projekt domu zakładał wjazd z pominięciem słupa ale ostatecznie muszę go przesunąć bo jest w świetle furtk

 

Pisałem do Orange o zajęcie stanowiska w tej sprawie argumentując również tym że w trakcie robienia podjazdu mogło nastąpić  podkopanie słupa co może się skończyć jego zawaleniem (faktycznie jest trochę przechylony). W odpowiedzi dostałem pismo od Działu Zarządzania Zasobami Sieci Wydział obsługi Roszczeń Infrastruktury: aktualnie nie ma planów na prace inwestycyjne w tamtych rejonach. Jeżeli słup koliduje z inwestycją należy wnioskować o warunki techniczne na przesunięcie a koszty ponieść ze swojej kieszeni

 

Sprawdziłem że słup stoi od 2005r. Umowy z właścicielami żadnej nie było, tylko pismo informujące ze starostwa o budowaniu sieci TP. Umowa służebności też tu nie występuje. Nic w KW

 

Czy mogę bardziej zmotywować operatora do przesunięcia słupa

 

Dziękuję za porady i pozdrawia

m.? . . i.i./3 i pozdrawiam.

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Słup przesunięcie - kto ma pokryć koszta

Jeśli słup się przechylił i niestabilnie stoi, to porobić zdjęcia i ponowić zgłoszenie, jeśli jest zagrożenie, to go usuną na własny koszt.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Słup przesunięcie - kto ma pokryć koszta

@Luzik3333  na czacie zrób zgłoszenia pod tytułem infrastruktura i zawnioskuj o  zagrożenie związane z kolizja z wjazdem. Powinni zareagowac 

Fakt że jak raz odpowiedzieli, to z uporem będą  słać ta sama odpowiedź 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Słup przesunięcie - kto ma pokryć koszta

@Luzik3333 Luzik z tym tematem to raczej nie będzie. Możesz zrobić jak koledzy radzą ale to pewnie zostanie zignorowane albo podeprą go i odjadą. Możesz napisać aby przedstawili Ci papiery na to że słup znajduje się tam legalnie a jeśli nie to do ( tutaj konkretny termin) usuwasz go ze swojej posesji wraz z kablami. Może zareagują a może nie. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Słup przesunięcie - kto ma pokryć koszta

Dzięki. Może to jest zbyt radykalne posunięcie ale jeżeli mam osiągnąć efekt w postaci przesunięcia słupa to muszę zadziałać trochę "ostrzej". 

Z tego co mi jest wiadomo umowy żadnej nie ma. Ciekawy jestem ich odpowiedzi w tej sprawie. Pozdrawiam.