Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozmowy przez WiFi w iPhone 7


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Rozmowy przez WiFi w iPhone 7

Rozmowy przez wifi działają katastrofalnie.Ludzie mnie nie rozumieją a ja ich.Jakość połączeń Orange w ogóle pozostawia bardzo wiele do życzenia.Kiedyś kiedy byłem w Idei,to jakość rozmów była perfekcyjna,słyszałem oddech drugiej osoby.Tutaj gdzie mieszkam,często dzwonię pod istniejący numer i po kilku sygnałach mówi mi że nie ma takiego numeru,albo nieudane połączenie.Często muszę krzyczeć do słuchawki jak za PRL-u z nowego iPhone 7.Kiedy rozmawiam przez WhatsApp albo Skype to jakość dźwięku jest super.

5 ODPOW. 5

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Rozmowy przez WiFi w iPhone 7

Co do porównania do "czasów Idei" to raczej tylko miły sentyment, bo od strony technicznej to niemożliwe - 15 lat temu zarówno kodeki wykorzystywane przez sieć jak i przez urządzenia były znacznie mniej zaawansowane niż obecnie. Bardziej prawdopodobne, że coś się zmieniło w lokalizacji, w której mieszkasz. 

Co do jakości rozmów przez WiFi Calling to zależy ona niemal wyłącznie od sieci WiFi, w której się znajdujesz. Telefon nie używa sieci GSM do takiego połączenia, lokalizacja nie ma znaczenia, możesz nawet w ogóle nie mieć zasięgu GSM, liczy się jakość netu przez WiFi.

Dwa pytania:

1. Problemy podczas połączeń przez WiFi występują za każdym razem czy tylko co jakiś czas?

2. Masz internet w Orange czy u innego operatora?

 

P.S. Zrobiłem z Twojego komentarza nowy wątek, bo w poprzednim był nie na temat.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Rozmowy przez WiFi w iPhone 7

Jako użytkownik usługi VoWiFi na iPhonie od dnia jej uruchomienia, stwierdzam że coś jest na rzeczy.

 

Jeżeli rozmawiam z kimś NIE korzystającym z VoWiFi słyszę wszystkich bardzo dobrze. Ale rozmówcy często mnie pytą gdzie jest jestem, bo jakiś zasięg mam słaby, bo głos zanika. Mam łącze lokalnego operatora 120/25 Mb/s, ping do serwera Orange 15-20 ms. Face Time Audio czy inne WhatsApp-y działając bez zająknięcia. 

 

Zdarza mi się często dzwonić do osoby z iPhonem (i włączonym wifi calling, ma net z Neostrady) i raz na jakiś czas też doświadczam zanikania głosu. Wystarczy się rozłączyć i zadzwonić ponownie, problem znika. 

 

Prawdopodobnie nie jest to błąd który można wyeliminować. Ot, taki urok Waszej platformy usługowej. Możliwe że wybranej po taniości jak ta do VoLTE, które od 2 miesięcy NIE działa. Emotikon: Zaskoczony BPNMSP Emotikon: Bardzo szczęśliwy

 

 

 

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Rozmowy przez WiFi w iPhone 7

► Niniejszy post został scalony [dodano lub zmodyfikowano kilka zdań] z postem umieszczonym (niegdyś) w obszarze komentarzy do artykułu w Bazie Wiedzy pt. Jak dzwonić nie mając zasięgu, czyli Wi-Fi Calling na iOS - Moderator Wiktor ◄

 

Niestety potwierdzam powyższe obserwacje (WiFi Calling w iPhone 7 oraz iPhone 6s)

Mamy bardzo szybki interent 120/10 Mbit (blisko routery WiFi). Osoby rozmawiajace z nami z kazdym razem zglaszaja, ze albo slysza nas "zbyt cyfrowo", skarżą się na zanikające słowa, słabą jakość rozmowy.

Proszę o informację czy monitorujecie jakość tego połączenia na iPhonie 7 i 6s. Czy będzie jakaś poprawa?


Zastanawiam sie nam zamowieniem uslugi Extra Sygnal (Femtokomorka) , ale czy to nie jest przypadkiem oparte o ta sama technologie transmisji rozmowy przez internet?

Nie sadze by problemem byla sama jakość WiFi w domu - mam rozstawione 3 odpowiednie Access Pointy, by w kazdym pomieszczeniu byl max zasieg WiFi.

Proszę bardziej wtajemniczonych o wskazówki...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Rozmowy przez WiFi w iPhone 7

Taka sugestia techniczna. Problemem przy VoWiFi może być router sieci WiFi. Poszukajcie i uruchomcie na routerach WiFi opcję VPN Passthrough. Powinno pomóc w niektórych przypadkach.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Rozmowy przez WiFi w iPhone 7

Skoro od czasu do czasem linki tutaj przekierowują (problem z WiFi Calling w sieciach WiFi) to jeszcze jedna informacja dla osób, które mają problemy z WiFi Calling w iPhonach.

W urządzeniach z Androidem zapewne również ten sposób zadziała, ale z tego o co się orientuję nie tak łatwo w Androidzie podać ręcznie DNS.

 

Ale do meritum... 😉

 

Czasem jest problem z systemem DNS nadanym przez operatora (tak było z połączeniami opartymi na sieci zielonego operatora). Należy wtedy dodać inne adresy DNS dla danej sieci (OpenDNS, Google, itp). Całe szczęście w przypadku iOS dosyć prosto to zrobić.

 

Należy wejść w Ustawienia > WiFi > wejść w informacje sieci WiFi [ikonka (i)]  > zjechać niżej i wybrać DNS > Konfiguracja DNS > po wejściu wybrać Ręcznie > w SERWERY DNS kliknąć Dodaj serwer (można dodać kilka różnych serwerów powtarzając ten krok) > następnie w prawym górnym rogu Zachowaj.

Po tej operacji nie powinno być kłopotów z WiFi Calling (jeżeli wszystko OK z podanymi przez nas adresami usług DNS).

 

Jeżeli nadal nie pojawia nam się napis Orange Wi-Fi to może być potrzeba odnowienia dzierżawy adresów w sieci WiFi.

W takim przypadku należy wejść Ustawienia > WiFi > wejść w informacje sieci WiFi [ikonka (i)]  > wybrać opcję Odnów dzierżawę.

 

Jeżeli po odnowieniu dzierżawy nadal mamy kłopot i nie ma Orange Wi-Fi można jeszcze spróbować wyłączyć i włączyć telefon. Jeśli to nie przyniesie zmiany sytuacji to należy poszukać innych serwerów DNS.

 

🙂