Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming między Orange a Play

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Roaming między Orange a Play

► Temat został przeniesiony z kategorii Abonament (etykieta: telefon) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam!
W mojej miejscowości zostanie wkrótce postawiony nadajnik. Miałem nadzieję, że w końcu będę miał dobry zasięg Orange, jednak okazało się, że będzie to nadajnik tylko sieci Play - tak twierdzą właściciele gruntu, na którym zostanie postawiony maszt. Tu pojawia się moje pytanie, czy mając telefon w Orange na abonament(nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) mogę korzystać z nadajnika sieci Play wybierając ręcznie w ustawieniach tą sieć? Zadałem to pytanie pracownikowi salonu Orange, którego znam prywatnie i odpowiedź brzmiała "Podobno tak". W domu "widzę" zasięg tylko Orange i Plusa, oba słabo. Kiedy próbuję połączyć się z Plusem dostaję komunikat, że karta SIM nie pozwala połączyć się z tą siecią. Jak to wygląda od strony oficjalnej? Wie ktoś?

Pozdrawiam! 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Roaming między Orange a Play

Przykro mi, ale w Orange nie świadczymy roamingu krajowego. 😞
Podobnie jak u każdego dużego operatora (z wyj. Play), świadczymy usługi w kraju wyłącznie w oparciu o naszą własną infrastrukturę. 😞

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming między Orange a Play

Nie. Mając komórkę Orange nie możesz logować się do sieci Play.

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Roaming między Orange a Play

Przykro mi, ale w Orange nie świadczymy roamingu krajowego. 😞
Podobnie jak u każdego dużego operatora (z wyj. Play), świadczymy usługi w kraju wyłącznie w oparciu o naszą własną infrastrukturę. 😞

Anonim

Nie dotyczy

Roaming między Orange a Play

@Damianus  to się trzeba do Play przenieść to będzie dobrze i się z Plusem będzie można połączyć.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Roaming między Orange a Play

@Anonim Rozważam taką opcję, tylko w Orange mam już telefon stacjonarny, internet stacjonarny i tv, dlatego na komórki mam sporą zniżkę. Zobaczę jaka będzie oferta Play 😉 

Anonim

Nie dotyczy

Roaming między Orange a Play

Podejrzewam, że będzie gorsza, aczkolwiek jak ma być przekaźnik blisko, to warto się siecią Play zainteresować.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Roaming między Orange a Play

Zamiast przeniesienia numeru, ja bym jednak zalecał WiFi Calling. Dzięki temu nawet bez zasięgu sieci komórkowej można korzystać z rozmów. Więcej tutaj: orange.pl/wificalling


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Roaming między Orange a Play

W piątek odebrałem telefon z naprawy, dzisiaj wypróbowałem WiFi Calling przez aplikację, bo oczywiście Huawei nie obsługuje tego natywnie. Jest to niestety rozwiązanie mocno tymczasowe z kilku powodów:
- sama aplikacja bardzo zżera baterię,

- jeśli przestanę korzystać z *** to nie będę miał prawie wcale zasięgu w domu i telefon będzie cały czas wyszukiwał sieci - kolejny potężny pożeracz baterii,

- non-stop włączone WiFi - smutna bateria,

- jakość rozmów przez WiFi Calling odbiega od standardowej rozmowy przez sieć, przynajmniej w moim przypadku, internet ~14Mbit/s kablowy,

- jak wskazuje nazwa nie da się przez to wysyłać SMS-ów. 😞