Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Radiolinia 2x5000mb/s a planowane inwestycje


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Radiolinia 2x5000mb/s a planowane inwestycje

W grudniowym wykazie radiolini ze strony uke pojawiła się nowa pozycja jaką jest łącze 2x5000mb/s na czestotliowści 75GHz, łączy ona nadajnik który znajduje się ode mnie w lini prostej ok 500m z nadajnikiem który tak samo jak i mój połączenie z internetem ma zapewnione przez inną radiolinie lecz o przepustowności 183mb/s. Obydwa bts'y nie są podłączone do światłowodu gdyż znajdują się w szczerym polu a wokół nich nie ma żadnej infrastruktury Orange oprócz ich miedziowodu, o braku dołączenia do nich światłowodu świadczyć też może fakt że jedyne radiolinie jakie do nich docieraja to po jednej lini 183mb/s (no i ta 2x5000 łącząca je w tajemniczym jak dla mnie celu). Jedyna zmiana jaką zauważyłem w prędkości internetu mobilnego to przy korzystaniu z agregacji pasm (co najmniej 3) prędkość wzrosła z ok 15mb/s w dzień do obecnych nawet 70mb/s, upload dalej ten sam. Jest to jednak moim zdaniem nieadekwatne do prędkości nowej radiolini, czy w związku z jej powstaniem mogę liczyć na jakiś światłowód od Orange, gdyż jedyna informacja jaką znalazłem to, że takie radiolinie są wykorzystywane jako substytut światłowodu dostarczającego infrastrukturę do danej miejscowości tj. do jednego btsu zostanie doprowadzone światło obydwa btsy będą się komunikować radiem a z drugiego wyjdzie światło ale już w celu dołączenia poszczególnych odbiorców?     

4 ODPOW. 4

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Radiolinia 2x5000mb/s a planowane inwestycje

@Jakub13  odpowiedź nie jest prosta. Program POPC dla obszarów niezurbanizowanych może być chyba realizowany przez radiolinię, ale może to być też szkielet sieci radiowej - czyli ta radiolinia nie musi zasilać masztu, a być po prostu takim "hopem" pomiędzy dwoma innymi lokalizacjami. Idź od nitki do kłębka, zobacz czy transmisja na mapie nie przeskakuje dalej.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Radiolinia 2x5000mb/s a planowane inwestycje

@BORAX POPC jest na tych obszarach planowany przez różnych operatorów lecz Orange na wykazie brak więc ta opcja moim zdaniem raczej odpada. Kwestia „hopa” jest już bardziej sensowna jednak po co taka prędkość jeżeli inne linie tak jak już wspomniałem nie stanowią nawet 10% tego „hopa” a poza tym maszty zasilające nadajniki pomiędzy którymi jest te łącze są prawdopodobnie głównych szkieletem tj wyglada to tak: nadajnik matka- 183mb/s-mój nadajnik-2x5000mb/s- drugi nadajnik w polu-183mb/s-2 nadajnik matka  Trochę przerost formy nad treścią, pytałem o to na chacie jednak tam odsyłają do Skierniewic jednak wątpię na jakakolwiek odpowiedz z tego miejsca jeżeli to nie jest reklamacja.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Radiolinia 2x5000mb/s a planowane inwestycje

@Jakub13 a możesz podjechać pod ten maszt i zobaczyć czy są może 2 "patelnie" zawieszone ? To co w danych nie musi się równać rzeczywistości. Może to być tylko pozwolenie, bez sprzętu na lokalizacji. Bez speca od planowania radiowego ciężko będzie uzyskać konkretne informacje oprócz gdybania.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Radiolinia 2x5000mb/s a planowane inwestycje

@BORAX Sprawdzę to, pozwolenie w miarę nowe wiec może jeszcze nie wykorzystane