Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytanie odnośnie możliwości podpięcia światłowodu w 4 linii zabudowania


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Pytanie odnośnie możliwości podpięcia światłowodu w 4 linii zabudowania

Zadałem pytanie odnośnie możliwości podpięcia światłowodu w 4 linii zabudowania, w 1 linii jest możliwość. Jestem w stanie samodzielnie wykonać w obrębie swojej prywatnej drogi inwestycje (przeciągnąć światłowód) od punku który zrobią mi w 1 lini aż po sam mój dom. Ciekawe co odpowiedzą, na infolinii czy w salonie patrzą w mapkę i mówią że się nie da.

 

Prąd/gaz/woda/ścieki jakoś bez problemu mam, został tylko cywilizowany internet ze światełka ale nie wiadomo do kogo się z tym zgłosić. 

 

________________
* Wydzielono z tematu AMA - dostępność światłowodu – moderator Michał

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13323
  • 54634
  • 641

Pytanie odnośnie możliwości podpięcia światłowodu w 4 linii zabudowania

@GChmurka  4 linia i jeszcze przyłącze doziemne...wymaga zgody wszystkich którzy udostępniają działki, projektu i wrusowania w mapy podkładowe terenu. Trudna sprawa. Zamość rurę HDPE możesz od posesji do słupka, zważywszy na pas drogowy to może być niezbyt legalne, ale inwentaryzacji sam nie zrobisz...

Pisz poleconym do Skierniewic z dopiskiem " inwestycje" załączając mapy i zgody. Opisz sytuację i swoją gotowość współpracy. Konkretnie i rzeczowo. Może się udać 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Pytanie odnośnie możliwości podpięcia światłowodu w 4 linii zabudowania

@agat13 droga jest moją własnością, przyległe działki mają dożywotnią użyteczność (była jedna duża działka która została dzielona na kilka i odsprzedawana a drogę zostawiłem sobie). Rurę hdpe mogę okopać wzdłuż tej mojej prywatnej drogi i zrobić takie jakby skrzynki przy każdej działce, aby można było łatwo każdemu podłączać. W 1 lini podpinają ludziom światło rzucając, linkę ze słupów na dachy domów i pewnie dlatego widzą problem bo nie ma gotowego planu na dalsze linie zabudowy. Tak samo prąd jest do 1 lini podłączony. Kolejne linie zabudowy idą ze słupa do ziemi i w sumie wszystkie 4 linie są uzbrojone, poza tym nieszczęsnym internetem (nie planowali światełka w tej okolicy, aż pewnego dnia pojawiły się mufy i ulotki) tylko wtedy mój dom już stał. 

 

Tak czy sika dzięki za cynk gdzie uderzać, pomogłeś bardziej niż kilka osób na infolinii czy w salonach. Opiszę sprawę do centrali z planami zgodami numerami ksiąg, zdjęciami. Zobaczymy, może coś się ruszy bo roboty będą mieli instalatorzy tak naprawdę mniej niż przy rzutce że słupa na dach (kwestia tylko zejścia ze słupa do przygotowanej rury hdpe i przepchanie się stalka na 100m z punktami wyjscia co 20-30m). 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13323
  • 54634
  • 641

Pytanie odnośnie możliwości podpięcia światłowodu w 4 linii zabudowania

@GChmurka  warto porobić te odejścia i zamontować skrzynki, co pokaże, że nie myślisz tylko o własnym interesie, a ogólnym...jeśli masz niedaleko gminę, to warto się dopytać co możesz zrobić, aby nanieść orurowanie na plany geodezyjne. To ułatwi inwestorom działanie. Trzeba obejrzeć najbliższy punkt styku z siecią światłowodową Orange i odnosić się do tego punktu. Warto wszystko nanieść na mapy i wysłać...

Jakiekolwiek działanie jest lepsze od jego braku.. powodzenia 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2579
  • 9263
  • 46

Pytanie odnośnie możliwości podpięcia światłowodu w 4 linii zabudowania

@GChmurka A co ty jesteś deweloperem od tych domków czy tak prywatnie chcesz innym budować sieć?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Pytanie odnośnie możliwości podpięcia światłowodu w 4 linii zabudowania

Nie jestem developerem, ale na razie tam nic nie ma (bliźniaki dopiero mają fundamenty). Skoro robię dla siebie do ostatniej lini po mojej prywatnej drodze to zrobię te 4 możliwości bo nie jestem człowiekiem ****** i praktycznie nic mnie to nie kosztuje. 

 

PS. Myślisz, że kto przekopie drogę pod peszel? Zrobią to chłopaki od developera z bliźniaków, a jak nie to 4 lokale będą bez swiatlowodu i będą musieli potem właściciele extra te domy podłączać swoim sumptem jeśli łaskawie Orange im to wykona (mają służebność przesyłu w drodze wiec sobie mogą wkopać tam swoje dojście).

Jak robiłem podłącz mediów do siebie w ostatnią linie to miasto uzbroilo każdą działkę (wycena była około 350k, a tak zapłaciłem tylko 1/10 ceny oddając drogę w użyteczność  na przesył i zbrojąc od razu wszystko). Dlaczego teraz kładąc peszla w ziemi mam robić tylko pod siebie, zwlasza że kilka z tych działek jest nadal moich i może kiedyś je sprzedam.

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak Orange nie określi się do roku to wezmę internet na dom w 1 linii (chałupa teściów) i na partyzanta sam sobie od niego pociągnę internet nie prosząc się Orange o to aby każdy miał swoją umowę. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2579
  • 9263
  • 46

Pytanie odnośnie możliwości podpięcia światłowodu w 4 linii zabudowania


@GChmurka

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak Orange nie określi się do roku to wezmę internet na dom w 1 linii (chałupa teściów) i na partyzanta sam sobie od niego pociągnę internet nie prosząc się Orange o to aby każdy miał swoją umowę. 


Współdzielenie internetu poza lokalem jest nielegalne. To z tym uważaj. Co do uzbrojenia działek to możesz ułożyć rury HDPE w ziemi od każdego domu do granicy działki. A jeśli tam jeszcze domu nie ma to gorsza sprawa bo nie wiesz gdzie rurę zakończyć. Druga rzecz to Orange. Nie wiesz czy będą coś tam budować czy nie. Możesz napisać do Skierniewic może coś Ci odpiszą.