Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Publicznie ip na taryfą Internet LTE Biurowy dla Firm.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 3
  • 0

Publicznie na taryfą Internet LTE Biurowy dla Firm.

O super, u mnie tez nawiązywałem kontakt czatem z aplikacji mój orange i bez problemu włączyli vpn zmienne ip. Wszystko bardzo dobrze działa ip publicznie, widzi po stronie ISP plus, t-mobil, orange komórkowej oraz Neostrady. Słyszałem kiedyś były problemy publicznie ip naszym forum.

 

Niestety nie znajdzie w aplikacji mój orange o włączeniu vpn.
Na fakturze pokazał „GPRS APN 1” 5 zł netto


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 3
  • 0

Publicznie na taryfą Internet LTE Biurowy dla Firm.

Witam. Zauważyłem się ze z pule publicznie ip 37.x.x.x z serwerem Katowice nie łączyć się np. ftp na drugim orange mobilnie net na komórkowy. Poza orangu na playu, plus, nawet Neostrady to bez problemu łączyć się we własnym serwerem.

Z pule ip początkowy 31.x.x , 79.x.x , 87 oraz 178.x.x bez problemu łączyć się własnym serwerem ftp.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Publicznie na taryfą Internet LTE Biurowy dla Firm.

Wg regulaminu publiczne ip jest tylko z innych ISPów. Choć jakieś testy ostatnią robią, więc może docelowo nie będzie tego ograniczenia.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 3
  • 0

Publicznie na taryfą Internet LTE Biurowy dla Firm.

Pokaż szczegóły

Hmm właśnie z innych ISPów np. play, plus, Neostrady to działa, ale te pule ip publicznego początkowy 31, 79, 87 oraz 178 bez problemu łączyć się z drugim orange mobilnie Internetem w komórkowym.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Publicznie na taryfą Internet LTE Biurowy dla Firm.

Cześć, muszę odświeżyć temat.

 

Chcę zamówić pakiet biurowy LTE, ten z 500gb transferu. Do tego będę potrzebowała dynamiczne IP, czyli Orange VPN (+5 PLN/mc). Tymczasem poinformowano mnie, że ta usluga jest aktualnie niedostępna i nie wiadomo kiedy będzie dostępna. Co ciekawe jest niedostępna tylko w tym pakiecie, już w innym z limitem 60GB nie ma problemu z jej włączeniem. Czy ktoś z Was wie, kiedy będzie można przy pakiecie biurowym korzystać z publicznego dynamicznego IP? Zupełnie nie rozumiem, czemu pakiet na internet mobilny dla najbardziej wymagającego klienta (500gb) nie ma tej opcji a pakiet kilka razy mniejszy już ją posiada? Może jest jakaś inna usługa, która pozwala otrzymać publcizne dynamiczne IP w pakiecie biurowym? Będę wdzięczna za pomoc!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Publicznie na taryfą Internet LTE Biurowy dla Firm.

Orange VPN (jako usługa) na ten moment koliduje ze strefą biurową.

Wg cennika http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2005060/4106364587.pdf można włączyć podobną usługę "Dostęp do Internetu z publicznym IP (dostęp do APN vpn)". Z uwagi na to, że przez słowa "dynamiczne publiczne IP" każdy coś innego rozumie, nie odpowiem Ci dokładniej czy to spełni Twoje oczekiwania.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Publicznie na taryfą Internet LTE Biurowy dla Firm.

Zależy mi szczególnie na usługach sieciowych takich jak tryb multiplayer w grach. Bez dynamicznego IP w np. playstation uzyskuje się NAT3, co praktycznie uniemożliwia rozgrywkę online. Pytanie zatem czy usługa: "dynamiczne publiczne IP" pozwala uzyskać np. NAT2 i w pełni korzystać z usług multiplayer w grach online.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Publicznie na taryfą Internet LTE Biurowy dla Firm.

Przy punkcie dostępowym vpn jest możliwość uzyskania NAT2.

"w pełni korzystać z usług multiplayer w grach online" - musisz znać wymagania techniczne konkretnej gry. Nikt Ci nie da gwarancji na wszystko.

Dwa lata temu miałem PS i nawet na zwykłym internecie hulało (mieszkam blisko nadajnika, który nie był mocno obciążony). Gry nie miały wielkich wymagań.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Publicznie na taryfą Internet LTE Biurowy dla Firm.

Czy w usłudze o której piszesz Piotrek uzyskam NAT2?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Publicznie na taryfą Internet LTE Biurowy dla Firm.

Tak. Sęk w tym, że w opisie usługi zamawiasz dostęp do specyficznego punktu dostępu o nazwie "vpn", który powinien dawać Ci internet bez kompresji czy blokad. Mam nadzieję, że używany modem/router/inne urządzenie, w którym ma być karta sim, też obsługuje NAT2.

Tylko wyjaśnię, że wykupienie/włączenie usługi po stronie operatorskiej samo nic nie daje, do poprawnego działania wymagane są niewielkie czynności z Twojej strony (ręczne przekonfigurowanie sprzętu na inny punkt dostępu).