Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Publiczne IP w internecie mobilnym


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Publiczne IP w internecie mobilnym

Cześć,

mam pytanie o dostępność publicznego IP w internecie mobilnym (chciałbym mieć dostęp do routera z zewnętrznej sieci). 

Włączyłem usługę Orange VPN z dynamicznym publicznym adresem IP. 

Chociaż nie jestem pewien czy wpisałem prawidłową opcję poniżej (wpisałem "vpn").

1.jpg

Wszedłem też na router (Huawei B535-232) i mam ustawione publiczne IP:

wojciechkrzysie_0-1629737819899.png

Czy to wystarczy żebym mógł dostac się do routera z internetu? W tym momencie jak wpisuję powyższe IP to nic mi nie wyskakuje. 

Dodatkowo ustawiłem też DDNS, ale przez dnsa tez nie mogę się dostać do routera z zewnątrz. Natomiast z sieci wewnętrznej po dnsie mogę wejść, czyli sam DNS działa. Coś jeszcze trzeba ustawić na routerze?

wojciechkrzysie_1-1629737943944.png

 

6 ODPOW. 6

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Publiczne IP w internecie mobilnym

Czy zmieniłeś apn w routerze? domyślnie będzie apn:internet musisz wejść w ustawienia routera zakładka profile połączeń czy jak to tam u cb będzie się nazywało z automatycznego zmieniasz ręczy i wpisujesz apn który Ci powinieneś dostać po wykupieniu Orange vpn


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5373
  • 21526
  • 173

Publiczne IP w internecie mobilnym


@wojciechkrzysienapisał(-a)

Wszedłem też na router (Huawei B535-232) i mam ustawione publiczne IP:

wojciechkrzysie_0-1629737819899.png


Trudno mi się odnieść do Twojego problemu bardziej konkretnie bo osobiście nie testowałem podobnej konfiguracji, ale jedno co mogę powiedzieć na 100%, to że to nie jest adres publiczny tylko prywatny. Adresy zaczynające się od  "10" nie są dostępne w internecie.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Publiczne IP w internecie mobilnym

BO widać .Niby włączył usluge na koncie orange ale w ustawieniach routera jak widać nie zmienił apn'a z apn:internet na apn: ten co dostal wlaczajac usługę. Tak adres ip sugeruje ze nadal nie ma publicznego ip jest to ip prywatny .


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Publiczne IP w internecie mobilnym

Mam już IP publiczne, ale nadal brak dostępu z zewnątrz.

wojciechkrzysie_0-1629793188143.png

 

Chciałem zrobić przekierowywanie portów, żeby dostać się do mojego serwera NAS z zewnątrz, więc ustawiłem takie coś:

wojciechkrzysie_1-1629793258815.png

 

Niestety mi to nie działa. Ani przez IP, ani przez DDNS.

Mam też ustawiony DDNS i też mi nie działa z zewnątrz, jednak w wewnątrz sieci tak.

 

 

_________________

Ukrycie adresu ip - moderator Wojciech.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Publiczne IP w internecie mobilnym

@wojciechkrzysie mimo, że masz publiczne IP, trzeba sprawdzić, nie masz publikowanego połączenia z zewnątrz na routerze. Huawei najczęściej ma blokadę logowania z zewnątrz.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Publiczne IP w internecie mobilnym

Weź porób screeny ustawień tego routera nie miałem akurat tego modelu więc ciężko coś wymyślić jakbyś porobił screeny można by ustalić czy da się coś zrobić z tym routerem żeby Ci to zadziałało