Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przyłączenie telefonu stacjonarnego jak dokonać?


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Przyłączenie telefonu stacjonarnego jak dokonać?

Witam serdecznie

Proszę o pomoc w realizacji przyłączenia telefonu stacjonarnego do budynku jednorodzinnego.

O przyłącz staram się od wielu m-cy.

Pomimo, iż infrastruktura techniczna (tj słup na którym znajdują się linie zasilające moich sąsiadów - zgodę wyraziłem na umieszczenie jeszcze dla TP-sy około 15 lat temu -niby  w przyszłości miałem nie mieć problemów z przyłączeniem...)  znajduje się na mojej działce nie mogłem się przyłączyć z uwagi na brak wolnej lini.

Jednakże nie dawno z drugiej strony działki, sąsiedzi zrezygnowali z telefonu stacjonarnego (tym samym zwolniła się linia telefoniczna prowadzona z innego miejsca aniżeli linie zasilające umieszczone na słupie na mojej działce), ich budynek znajduje się około 30-40 metrów od mojego.

Po uzyskanej ww informacji czym prędzej złożyłem zamówienie i podpisałem umowe na przyłączenie.

Niestety ku mojemu rozczarowaniu, po wizycie panów techników którzy dokonywali oględzin, jakieś 40 minut póżniej otrzymałem sms-a, że nie można zrealizować zamówienia z uwagi na brak możliwości technicznych. Bardzo lakoniczna informacja.

Niestety ekipa techników która przyjechała nie była zbyt rozmowna, tak więc nie wiem jakie uwarunkowania ekonomiczno-finansowe należałoby spełnić aby przedmiotowy przyłącz wykonać.

Ubolewam, iż na temat BMT nie mogę od nikogo uzyskać informacji, osoby pracujące na infolinii niestety nie potrafią nic odpowiedzieć, a jak już obiecają, że zasiegną informacji i oddzwonią to pozostaje to pustą obietnicą.

Na telefonie stacjonarnym bardzo nam zależy z uwagi na bardzo słaby zasięg gsm wszystkich operatorów.

Czy Państwo mogą pomóc jak rozwiązać powyższą sprawę?

Do kogo  w Orange się zwrócić aby się dowiedzić konkretnie co stoi na przeszkodzie przyłączenia?

Czy ewentualnie można partycypować w kosztach przyłącznia aby to było opłacalne dla Orange?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przyłączenie telefonu stacjonarnego jak dokonać?

Niestety telefon domowy w Orange obecnie nie jest usługą powszechną i na dziś Orange nie jest zobowiązanego do jego podłączenia. To że masz blisko słup nie oznacza, że koszty dalszej instalacji nie są wysokie.

Jeśli chcesz jakoś partycypować w kosztach wyślij pismo na Skierniewice. Innej drogi nie ma chyba na dziś.