Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 22
  • 0

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu


@PARANOJAnapisał(-a)

@syroB89  skoro adres Twoj jest to nawet za rok bedziesz mogl zalozyc bo zasobów Towich nikt nie moze wykorzystac.
kabel ktory wisi na slupie nie jest przeznaczony do chowania go w ziemi (tak mi mowia koledzy ktorzy  robia instalacje) ale nie oznacza to ze nie mozna zejsc z kablem do ziemi. a zrobic to mogą jezeli słup graniczy z Twoja dzialka (doslownie). jezeli jest dluzszy odcinek to kopac w pasie drogowym nie moga. u Ciebie stoi blisko bardzo wiec nie powinno byc problemu 🙂
na Twoim miejscu bym zrobil tak
zamów usluge i ustal termin instalacji, przyjedzie monter to z nim ustalisz szczegoly instalacji. jezeli stwierdzi ze nie ma problemu aby poscic dolem to powiedz ze sam chcesz ulozyc rure w ziemi i określ na kiedy moze on jeszcze raz przyjechac aby zrealizowac instalacje. chlop sie ucieszy ze bedzie mial mniej roboty a Ty bedziesz happy ze masz polozone tak jak sam chciales 🙂


Dziękuję za radę, tak zamierzam zrobić. :))


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

@syroB89 jak już wszystko ustalisz daj znać w jaki sposób potoczyły się sprawy.

Anonim

Nie dotyczy

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

@PARANOJA dobrze prawisz. Tylko technik na miejscu jest w stanie dokładnie określić jak realnie da się zrobić. Salony czy BOK takiej decyzji nie są w stanie przekazać. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52627
  • 602

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

@PARANOJA kabel do podwieszeń MADC można ułożyć pod ziemią, byle w rurze ośli nowej HDPE. Jeśli abonenta ma od słupa taka rurkę, to monterzy mogą, a nawet muszą z niej skorzystać pod warunkiem że klient tak życzy sobie i jest pilot


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

@agat13  pewnie jest tak jak mówisz. Głównie u mnie siec idzie doziemnie i tam używają DAC 2 (?), chociaż na słupie też ten sam kabel widziałem 😂 no chyba że mam zwidy albo sa podobne do siebie bądź to był tylko jeden taki przypadek


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52627
  • 602

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

@PARANOJA  zgoda, ale to jest kabel do ziemny bez osłony. Kopiesz dół i zakopujesz kabel. Co ciekawe, promień zgięcia 93mm

Ten do podwieszeń stosują u nas 

https://onninen.pl/produkt/C-C-Kabel-swiatlowodowy-ADSS-MADC-2J-8007-9-865-00,179027