Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu


@syroB89napisał(-a)

Wprowadzam się za 6 miesięcy, więc nie potrzebuję jeszcze usług, ale jeżeli to konieczne to zamówię już teraz. Zależy mi, żeby światłowód zakopać teraz i potem nie rozgrzebywac ogródka, podjazdu. Będę wdzięczny za pomoc! 🙂

 


Ty sobie lepiej zamów już teraz, bo za 6 miesięcy ... może nie być. Jakżeś chałupę wystawił, to pół roku abonamentu w minimalnej opcji Cię nie zrujnuje. A i beton (czy kafelki, czy coś ...) na plac budowy zamówisz przez internet prosto z budowy

Anonim

Nie dotyczy

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

@pawel011 z tym kopaniem nie niekoniecznie tak wygląda. Masa ludzi jest podłączonych podwieszką. U mnie są na etapie ciągnięcia światłowodu. Gdyby słup elektryczny po którym on idzie był po naszej stronie, z chęcią byśmy na własną rękę położyli stosowną rurę. Tak jest po 2 więc nie ma opcji. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 22
  • 0

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu


@agat13napisał(-a)

@syroB89  koniecznie pilot, bo to są dłuższe dystanse i  nie wolno zaginąć, załamywać rurek. Robić ostrych zakrętów. Zapasu rury zostaw tyle, aby można było wyłożyć na słup około 3m dla bezpieczeństwa kabla


Dziękuję za wytyczne, rozumiem, że szerokie zakręty można zrobić? Zrobiłem rysunek w Paint - czy taki przebieg jest ok? Na jakiej głębokości zakopać? Gdzie można kupić kabel HDPE na metry i jakie parametry kabla będą odpowiednie? 🙂

 

Capture.JPG


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

Właśnie trzeba zadać pytanie to o czym wspomina @Anonim  czy instalacja będzie podziemna czy napowietrzna (jak to  wygląda u Ciebie na ulicy, jak są rozwiązane przyłącza u sąsiadów?).


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 22
  • 0

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu


@slav72napisał(-a)

Właśnie trzeba zadać pytanie to o czym wspomina @Anonim  czy instalacja będzie podziemna czy napowietrzna (jak to  wygląda u Ciebie na ulicy, jak są rozwiązane przyłącza u sąsiadów?).


Instalacja biegnie po słupach napowietrznie, natomiast ja chciałbym po działce poprowadzić pod ziemią. 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

@syroB89  w takim razie proponuję dopytać w Orange o warunki przyłączenia, gdyż jeżeli wszędzie instalacja jest napowietrzna to z inną opcją może być problem.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 22
  • 0

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

Nie wyobrażam sobie, żeby kazali mi iść przez działkę (jak na rysunku powyżej) napowietrznie. Czyli jednak wstrzymać się z kładzeniem HDPE?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

@syroB89  jeżeli w warunkach podłączenia będzie tylko i wyłącznie przyłącze napowietrzne to taką tzw. podwieszkę za słupa do domu wykonują tylko i wyłącznie technicy. Ja na Twoim miejscu wstrzymałbym się z jakimikolwiek inwestycjami do czasu wyjaśnienia warunków podłączenia, bo możesz narazić się na dodatkowe niepotrzebne koszty i pracę.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu


@syroB89napisał(-a)

Nie wyobrażam sobie, żeby kazali mi iść przez działkę (jak na rysunku powyżej) napowietrznie. Czyli jednak wstrzymać się z kładzeniem HDPE?


taką trasą, przy przyłączu napowietrznym, to raczej tylko podsufitką. Albo raczej skup się na trasie  wewnątrz budynku. Wszystko tu możesz zrobić, skoro wykończenie jeszcze przed Tobą.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1273
  • 3050
  • 31

Przyłączenie światłowodu ze słupa do domu

@syroB89  skoro adres Twoj jest to nawet za rok bedziesz mogl zalozyc bo zasobów Towich nikt nie moze wykorzystac.
kabel ktory wisi na slupie nie jest przeznaczony do chowania go w ziemi (tak mi mowia koledzy ktorzy  robia instalacje) ale nie oznacza to ze nie mozna zejsc z kablem do ziemi. a zrobic to mogą jezeli słup graniczy z Twoja dzialka (doslownie). jezeli jest dluzszy odcinek to kopac w pasie drogowym nie moga. u Ciebie stoi blisko bardzo wiec nie powinno byc problemu 🙂
na Twoim miejscu bym zrobil tak
zamów usluge i ustal termin instalacji, przyjedzie monter to z nim ustalisz szczegoly instalacji. jezeli stwierdzi ze nie ma problemu aby poscic dolem to powiedz ze sam chcesz ulozyc rure w ziemi i określ na kiedy moze on jeszcze raz przyjechac aby zrealizowac instalacje. chlop sie ucieszy ze bedzie mial mniej roboty a Ty bedziesz happy ze masz polozone tak jak sam chciales 🙂