Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przyłącze światłowodowe---kolejny absurd ze strony Orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

Przyłącze światłowodowe---kolejny absurd ze strony Orange

Witam wszystkich,

W lutym tego roku Orange polozyl na naszej ulicy swiatlowod, na czym polega absurd Orange? Kiedy juz swiatlowod zostal polozony w calym planie przylaczeniowym byly naniesione tylko 3 budynki pozniewaz nikt sie nie kwapi zeby w jakis sposob to wszystko aktualizowac. Sytuacja wygladala nastepujaco, 3 budynki zostaly przylaczone do sieci Orange swiatlowod natomiast reszta musiala zlozyc wnioski o tzw rejonizacje. Tak tez zrobilismy, wiec Orange zablysnal swoja inteligencja i przylaczyl tylko budynki, ktore sa w odleglosci maks kliku metrow od swiatlowodu a na cala reszte wypial sie czterema literami. W zalaczniku dodalem mapke, zolta linia to swiatlowod i budynki ktore sa uwzglednione w planie i zostaly przylaczone, 2 budynki w czerownym kolku to budynki ktore zloyly wnioski o rejonizacje i tez zostaly przylaczone, w zielonym kolku moj budynek, czarne kolka to tzw skrzynki przylaczeniowe reszta wnioskow o rejonizacje zostala odrzucona bo jak twierdzi Orange "jest brak warunkow technicznych", narazie nikt z Orange nie potrafi wyjasnic co to dokladnie znaczy. Na naszej ul jest aktualnie brak jakichkolwiek chodnikow, wiekszosc domow posiada prowizoryczne ogrodzenia, jest to jedynie droga szutrowa wiec nie potrafie zrozumiec wyjasnienia "brak wrunkow technicznych". zeby bylo smieszniej sasiad naprzeciw po zlozonym w tym samym czasie wniosku o rejonizacje zostal przylaczony do sieci, u mnie brak warunkow technicznych. Do Orange dzwonilem setki razy, zawsze ta sama odpowiedz "prosze czekac na oferte", na wspolfinasowanie nikt nie odpowiada, 2 listy wyslane do Skierniewic bez odpowiedzi. Moze ktos z was doradzi co zrobic i dlaczego Orange tak traktuje klientow?

Zrzut ekranu (35).png

 

________________
* Przeniosłem z działu Internet domowy + wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik– moderator Michał

14 ODPOW. 14

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13912
  • 57263
  • 691

Przyłącze światłowodowe---kolejny absurd ze strony Orange

@emilsobolewskiSzczerze? Niewiele zrobisz prócz tego, co zrobiłeś..

Pozostaje pismo reklamacyjne do Skierniewic o pominięciu w realizacji.

Dlaczego nie zrobiono Ciebie? Przekop przez drogę, a podobno się nie dorejonizowuje przyłączy doziemnych. Tylko inwestycja. Dlaczego dołączono sąsiadów? Ich posesje graniczą ze słupkami OPP


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 117
  • 305
  • 4

Przyłącze światłowodowe---kolejny absurd ze strony Orange

Na niepocieszenie dodam, że rejon w promieniu 60m od słupka nie będzie objęty dofinansowaniem KPO ani FERC. Chyba, że słupki były stawiane w ramach prywatnej inwestycji Orange.

 

mianownik_0-1701172910205.png

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

Przyłącze światłowodowe---kolejny absurd ze strony Orange

do slupka mam niecale 20m jezeli policzymy dlugosc przewodu potrzebnego do podlaczenia...absurdem dla mnie jest to ze jedna osobe dorejonizuja a drugiej nie 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13912
  • 57263
  • 691

Przyłącze światłowodowe---kolejny absurd ze strony Orange

@emilsobolewski  nie liczy się odległość, a teren w jakim kopiesz i kwalifikacja czynu 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2705
  • 9893
  • 52

Przyłącze światłowodowe---kolejny absurd ze strony Orange

@emilsobolewski zwróć uwagę że podłączyli domy które stały blisko słupków rozdzielczych i po tej samej stronie gdzie przebiega kabel. Jak teraz sobie wyobrażasz podłączenie twojego domu po drugiej stronie ulicy kiedy wszystko jest doziemnie i nie ma słupów? Przecisk kretem pod drogą to jest projekt, uzgodnienia i ogromne koszty. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

Przyłącze światłowodowe---kolejny absurd ze strony Orange

Akurat na naszej ulicy jest droga szutrowa, tak twarda ze mozna przekopac ja szpadlem, brak asfaltu, chodnikow i wiekszosc domow nie ma ogordzen, zeby jeszcze bylo smieszniej zanim Orange polozyl ten caly swiatlowod  na naszej ulicy musial uzyskac od wszystkich zgode na prace ziemne poniewaz ta droga jest nasza wspolnota, zgodzilismy sie pod warunkiem ze nas podlacza bo jakikolwiek internet, mobilny czy nawet z sieci komorkowej jest beznadziejny i tak wlasnie potraktowal nas Orange


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2034
  • 9829
  • 82

Przyłącze światłowodowe---kolejny absurd ze strony Orange

@emilsobolewski Macie jakiś papier, że mają wszystkich podłączyć?

Edyta: Usunąłeś słowo „wszystkich” więc pewnie nie było to zagwarantowane. Szkoda, bo teraz będziesz czekać aż zrobią to z własnych środków.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1284
  • 3092
  • 31

Przyłącze światłowodowe---kolejny absurd ze strony Orange

@emilsobolewskito nie jest tak że przyjdzie monter pokazesz trase ktoredy ma kopac.
jeżeli zostały wyznaczone 3 budynki to pewnie projekt w ramach popc.
derojonizowanie to proces "bezkosztowy" wiec jeżeli coś wykracza poza budzet to taki adres zostaje odrzucony i pewnie trafia do bazy popytowej. może komuś sie kiedyś przypomni 🙂
co to za wojewodztwo, miejscowość?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

Przyłącze światłowodowe---kolejny absurd ze strony Orange

Wojewodztwo zachodniopomorskie, miejscowosc Szczecinek, gorszej biurokracji i ignorancji niz w naszym cudownym kraju nie widziałem