Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przyłącze światłowodowe do bloku


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Przyłącze światłowodowe do bloku

Witam. 

Przejrzałem trochę internetu ale nie mogę znaleźć konkretnych odpowiedzi na moje pytanie.

Otóż mój problem polega na tym, że mam światłowód podprowadzony pod blok. Dzwoniłem do kilku dostawców internetu o wykonania przyłącza ale każdy mówi, że nie świadczą u nas usług a blok obok mają internet od np. tego dostawcy. Blokiem zarządza wspólnota mieszkaniowa i nikt nie miałby sprzeciwu na wykonanie przyłącza a nawet większość by wyraziło też chęć posiadania światłowodu w mieszkaniu. 

Wiec pytanie co wspólnota ma zrobić? Gdzie kierować wnioski ?

24 ODPOW. 24

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przyłącze światłowodowe do bloku

@Macieja666 podaj adres bloku, coś może podpowiemy 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Przyłącze światłowodowe do bloku

Ul. Janowska 6 Konin 62-510

 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Przyłącze światłowodowe do bloku

@Macieja666  na początek wypełnij to zgłoszenie https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-zgloszenie 

PS.

Chodzi o Konin w Wielkopolsce czy inny?, dobra nie było pytania dojrzałem kod pocztowy...😁

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Przyłącze światłowodowe do bloku

Tak, dokładnie o ten.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Przyłącze światłowodowe do bloku

Wypełniłem zgłoszenie i odrazu dostałem informację, że w tym momencie nie mogą podłączyć światłowodu w mojej lokalizacji.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Przyłącze światłowodowe do bloku

@Macieja666  warto by było się dowiedzieć do kogo należą kable pod Twoim blokiem, nie ma jakiegoś opisu, skrzynki? Może to projekt POPC lub inwestycja jakiegoś lokalnego dostawcy 🤔


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Przyłącze światłowodowe do bloku

Niestety, na skrzynce nie ma żadnego opisu. Można jakoś inaczej zdobyć taką informację?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Przyłącze światłowodowe do bloku

@Macieja666  ponoć w Twojej okolicy (ul. Janowska) działa oprócz Orange też INEA, Netia, Vectra, T-Mobile i Play (jeśli chodzi o technologię światłowodową), to do nich powinieneś "uderzyć", z lokalnych dostawców to Home - Internet Konin i okolice – KOMPUTERSAT S. C. i Homepage new - ESKOM IT


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Przyłącze światłowodowe do bloku

Dzisiaj kontaktowałem się z firmą inea i konsultant mi powiedział mi, że nie świadczą usług, odpowiedziałem mu, że przecież w bloku obok czyli nr 7 mieszkańcy mają światłowód od nich, na co odpowiedział, że może mój blok później wybudowali, po czym mu powiedziałem, że te bloki stoją już bardzo długo a światłowód był ciągnięty jakoś 3 lata do tyłu, a konsultant mi odpowiedział, że może blok za stary.. No i się rozłączyłem bo nie widziałem sensu dalszej konwersacji