Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przyłącz światłowodu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Przyłącz światłowodu

Ponoć w ramach projektu POPC nie ma możliwości dodania adresu który jest pominięty pomimo możliwości. Dowiadywałem się z kilku źródeł i pula adresów jest zamknięta nawet podczas trwania projektu nie ma możliwości podmienienia czy zabrania. 

Adresy pominięte w planowaniu projektu POPC mogą być podłączone późniejszym terminie na koszt inwestycyjny operatora o ile będzie chciał taki projekt robić lub próbować zgłaszać adres do kolejnego projektu POPC który kiedyś może tam się odbędzie i będzie obejmować ten rejon. 

Ogółem sytuacja chora z tym jest bo np. na mojej ulicy będą tylko 4 domy a reszta pominięta. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Przyłącz światłowodu

Strategia przydzielania adresów w POPC to jest porażka i to niezła... Projekt zakłada założenie instalacji na wszystkich adresach, które nie posiadają dostępu do łącza kablowego lub łącze te jest wolnejsze niż 30 Mb/s. Tymczasem na wrocławskim Brochowie i nie tylko (podałem jeden z wielu przykładów) mają neo 80 Mb/s którą chodzi około 50-60 Mb/s wiem bo kumpel tam mieszka....ale co to ... okazuje się że mimo to adresy te także są przydzielone do POPC i zatwierdzone... przypadek ? Nie wiem..nie mi oceniać ale ewidentnie jest bałagan w projektach unijnych co nie od dziś wiadomo. A tymczasem tam gdzie na prawdę potrzeba to wcale nie podłączają albo podłączają tylko wybrane na jakiś dziwnych kompletnie nie logicznych zasadach adresy... Polska. Przykre ale prawdziwe. Jakie rządy by nie były zawsze bałagan jest i będzie. Taka to nasza polska dola, ale dobrze że w ogóle coś robią, niech robią.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 76
  • 2

Przyłącz światłowodu

Pfff, u mnie na osiedlu nie będzie POPC, bo choć około 90% powierzchni osiedla jest w zasięgu Neo 80Mb/s (chociaż adresy na obrzeżach faktycznie się załapały, to nie zostały wybrane do projektu - w tym i mój), to zasięg jest... tylko teoretyczny. Kart VDSL nie ma, nie było i nie będzie. Jak rozmawiałem z technikami napotkanymi przy DSLAMie to stwierdzili, że w miedź się już nie inwestuje, więc faktycznie jest tylko Neo do 10Mbit/s. 

 

Za to na osiedlu obok Orange buduje światłowód z POPC, chociaż klientów raczej mieć za dużo nie będzie z uwagi na... światłowód lokalnego operatora. Ot i całe POPC jednym zdaniem - na osiedlu obok będą mieli drugiego ISP ze światłem, u nas nie będzie ani jednego. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Przyłącz światłowodu

@iCinek  Podaj jakiś konkretny adres to sprawdzimy czy rzeczywiście jest pomyłka UKE czy kolega się myli. Pamiętaj że może być też prowadzona inwestycja własna a nie POPC i wtedy można robić co się chce i gdzie się chce.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Przyłącz światłowodu

A to kolejna sprawa, że POPC często dubluje sieci i mimo, że inni operatorzy już mają to robi się kolejną...kasa unijna,a skoda bo takie odwalanie maniany nie służy tym którzy rzeczywiście potrzebują takiego łącza, bo nie mają alternatywy. (Innego operatora)


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Przyłącz światłowodu

@marder   Raczej nie jest to inwestycja własna, bo jest zaznaczona na mapie POPC. Adresy to ul. Koreańska 13, 14, 15 i praktycznie cała ta ulica. Miasto Wrocław.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Przyłącz światłowodu

@iCinek Wg UKE https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ cała ulica jest po miedzi i max to 20 lub 30. Dlatego nie rozumiem dlaczego się dziwisz że będzie tam robiona inwestycja POPC? To chyba dobrze prawda?