Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przewód światłowodowy innego dostawcy a Orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Przewód światłowodowy innego dostawcy a Orange

Witam,

z racji tego, że ja i mój sąsiad mamy do słupa ok 100 metrów postanowiliśmy wkopać arota do ziemii. Moj sasiad zakłada sobie Internet światłowodowy od lokalnego dostawcy i będą mu przeciagać swiatłowód w tym arocie. Ja korzystam nadal z usług Orange jednakże nadal nie mam dostepnej usługi światłowodu (Orange na razie zakonczyło inwestycje o 1 słup wcześniej i niestety nie mam na razie dostępu co mnie troche zdenerwowało). Rozmawiałem z panem z tej lokalnej firmy który będzie montował światłowód u tego sąsiada i powiedział ze jak będą przeciągać światłowód w tym arocie to zamontują u tego mojego sąsiada na płocie skrzyneczke i dadzą jakiś światłowód wielowłóknowy tak żebym ja w przyszłości też mógł zamontować sobie Internet światłowodowy i nie musiał kopać drugi raz w ziemii żeby go przeciągąć specjalnie do mojego domu. A odległość od tej skrzyneczki sąsiada do mojego domu to kilka metrów. I teraz pytanie moje jest takie czy jesli ten lokalny dostawca przeciągnie ten światłowód wielowłóknowy to czy sąsiad korzystając od innego dostawcy a ja w razie gdy będę miał możliwość usługi Orange będę mógł z tego przewodu skorzystać czy to musi być drugi oddzielny przewód?

 

____________

* W temacie doprecyzowano kategorię i netykiety - Wiktor

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Przewód światłowodowy innego dostawcy a Orange

@janr nie wiadomo obecnie, co w skrzyneczce sąsiada ma być, czy to tylko przelot, czy będzie spliter. Osobiście proponował bym, aby do Ciebie też od razu pociągnięty został światłowód, aby s przyszłości uniknąć nieprzewidzianych sytuacji, że miało być, a się nie da.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przewód światłowodowy innego dostawcy a Orange

@janr Jeśli chodzi o dystans do Twojego domu, to jeśli ISP dociagnie do sąsiedniego budynku kabel dwuwłókknowy, to do Twojego domu można będzie dociągnąć nitkę zrobiwszy spaw w tej skrzynce u sąsiada. Warto ułożyć rurkę HDPE od sąsiada do siebie. To zawsze plus, bo ISP ma mniej roboty i zrobione będzie po Twojemu. Podpowiemy co i jak. Co się zaś tyczy usług Orange na obcym ISP to zapytaj o to czy mają umowę z Orange na infolinii ISP. Tam się dowiesz wszystkiego. 

Bez względu na to, warto wykonać przyłącze do budynku, bo to Twój atut w negocjacjach z każdym Operatorem


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przewód światłowodowy innego dostawcy a Orange


@janrnapisał(-a)

Jeśli chcesz neta od lokalnego dostawcy to poprowadź rurę do miejsca przez niego wskazanego. Jeśli wolisz od Orange to na razie poczekaj na dalsze prace żeby wiedzieć dokładnie do którego miejsca by trzeba dojść rurą. Orange nigdy nie wykorzystuje infrastruktury obcej jeśli buduje swoją. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Przewód światłowodowy innego dostawcy a Orange

Tak zrobiłem, technik lokalnego dostawcy powiedział, że przeciągną światłowód dwuwłóknowy do sąsiada do skrzyneczki na płocie i później go w tej skrzyneczce zespawają w razie gdybym ja też chciał mieć światłowód i dlatego od sąsiada wkopałem sobie rurkę do mojej posesji więc tu już by było na gotowe bo wystarczyłoby przeciągnąć od sąsiada do mnie tą rurką kilka metrów światłowodu. Jak myślicie jest szansa, że Orange udostępni mi sygnał? Bo tak jak wczesniej pisałem, że Orange dostępny jest na jednym słupie wcześniej przed moim słupem (ok 30-40m) i na tej ulicy DO numeru 2 mają dostępną usługę światłowodu z Orange (ja jestem numer 8 i jest przerwa do numeru ok 50 na tej ulicy i od 50+ dalej mają możliwość z Orange). Zrobili jakąś dziwną lukę od numerów 3-49, a zaznacze że światłowody rozciąga ta lokalna firma a nie Orange i współpracują ze sobą na tej zasadzie lokalny dostawca udostępnia dla Orange infrastrukturę światłowodową. I co w takiej sytuacji, jeśli ten lokalny dostawca zamontuje u mnie na słupie światłowód to automatycznie będę też mógł korzystać z Orange?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przewód światłowodowy innego dostawcy a Orange

@janr Rozsądne działania. Przecież możesz zapytać w biurze lokalnego dostawcy, ale jeśli robi sieć i udostępnia, to tak...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Przewód światłowodowy innego dostawcy a Orange

@janr jeżeli o mnie chodzi, to niech lokalny dostawca ciągnie światłowód od razu do Ciebie do domu. Może przecie w domu już leżeć i czekać na ewentualne uruchomienie, a nie później ponownie się zastanawiać i szukać możliwości podłączenia i poprowadzenia światłowodu. Jak masz światłowód w domu, to sam zadecydujesz, czy dostawcą internetu ma być lokalny dostawca, czy Orange, albo jeszcze jakaś inna firma, z która lokalny dostawca ma podpisaną umowę na udostępnienie infrastruktury.

 

Moim zdaniem ciągnij do samego domu jak jest okazja.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przewód światłowodowy innego dostawcy a Orange


@janrnapisał(-a)

Tak zrobiłem, technik lokalnego dostawcy powiedział, że przeciągną światłowód dwuwłóknowy do sąsiada do skrzyneczki na płocie i później go w tej skrzyneczce zespawają w razie gdybym ja też chciał mieć światłowód i dlatego od sąsiada wkopałem sobie rurkę do mojej posesji więc tu już by było na gotowe bo wystarczyłoby przeciągnąć od sąsiada do mnie tą rurką kilka metrów światłowodu. Jak myślicie jest szansa, że Orange udostępni mi sygnał? Bo tak jak wczesniej pisałem, że Orange dostępny jest na jednym słupie wcześniej przed moim słupem (ok 30-40m) i na tej ulicy DO numeru 2 mają dostępną usługę światłowodu z Orange (ja jestem numer 8 i jest przerwa do numeru ok 50 na tej ulicy i od 50+ dalej mają możliwość z Orange). Zrobili jakąś dziwną lukę od numerów 3-49, a zaznacze że światłowody rozciąga ta lokalna firma a nie Orange i współpracują ze sobą na tej zasadzie lokalny dostawca udostępnia dla Orange infrastrukturę światłowodową. I co w takiej sytuacji, jeśli ten lokalny dostawca zamontuje u mnie na słupie światłowód to automatycznie będę też mógł korzystać z Orange?


Generalnie jeśli Orange buduje swoją sieć w tym samym miejscu co inny operator to nie po to żeby później płacić innej firmie za jakieś BSA. Uważam więc że nie będziesz miał możliwości korzystania z usług Orange po sieci lokalnego operatora. Najlepiej podejdź do salonu i popytaj jak to wygląda pod Twoim adresem. Możliwe że Orange na chwilę się zatrzymał ale później będzie zawieszał kable na dalszej części ulicy.