Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście z ADSL+ na vDSL lub światłowód


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Przejście z ADSL+ na vDSL lub światłowód

Witam, czy ktoś się nie orientuje z Was, czy można by było się przesiąść na światłowód albo chociaż na vDSL, u mnie jest łączę 20 Mbit, niestety inni operatorzy nie są u mnie dostępni i jestem skazany jedynie na Neostradę Orange. Na mapie zasięgu pokazana jest jedynie prędkość do 20 Mbit, nic się nie zmienia od dobrych kilku lat. Nie wiem, czy u mnie w okolicy są jakieś inwestycje. Gmina Siemyśl woj. zachodniopomorskie. 

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 701

Przejście z ADSL+ na vDSL lub światłowód

@TheEcki Czy orientujesz się, jak daleko jest od Ciebie do centrali?

Od odległości zależy, czy da się uruchomić vDSL na obecnej linii.

 

W przypadku światłowodu, musi być odpowiednia infrastruktura światłowodowa.

 

Jak podasz nazwę miejscowości i ulicę  jak jest, można w tedy dokładnie sprawdzić.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Przejście z ADSL+ na vDSL lub światłowód

Tak, widzę u mnie centralkę Orange i stoi na drugim końcu wsi. Chodzi o taką studzienkę i tak widnieje znaczek Orange i jeszcze coś obok tego stoi, jutro postaram się wrzucić fotkę tego obiektu. Bo jeżeli chodzi o to to niedaleko jakieś 200 góra 300 m ode mnie to stoi. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 701

Przejście z ADSL+ na vDSL lub światłowód

@TheEcki to nie studzienka. Musi być gdzieś dalej. Jeżeli masz ADSL+, to można wnioskować, że centrala jest jakieś 1,5 -2 km od Ciebie. Pytanie tylko, czy nie gdzieś bliżej?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Przejście z ADSL+ na vDSL lub światłowód

Znalazłem coś takiego, nie wiem, czy to dobry trop, czy zły.

 


Screenshot.png

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 701

Przejście z ADSL+ na vDSL lub światłowód

@TheEcki skorzystaj z wyszukiwarki UKE:

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

Tu znajdziesz informacje o dostępności usług w Twojej lokalizacji, jak i informacje o planach budowy światłowodu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Przejście z ADSL+ na vDSL lub światłowód

W planach nie będzie żadnej rozbudowy istniejącej infrastruktury, więc będę skazany na średniowieczny ADSL2+.

 


Screenshot_20200324_112343_com.android.chrome.jpg

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 701

Przejście z ADSL+ na vDSL lub światłowód

@TheEcki zadzwoń jeszcze na infolinię: 510 100 100 lub napisz na czacie, aby konsultant sprawdził możliwość linii. Może uda się vDSL 40 Mbit/s, ale raczej stawiam, że pewni max to będzie 20 Mbit/s. Bez sprawdzenia raczej trudno coś więcej podpowiedzieć.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Przejście z ADSL+ na vDSL lub światłowód

@TheEcki może w twojej okolicy jest jakaś inna firma ze światłowodem? porozmawiaj z sąsiadami, ewentualnie podpytaj na jakiejś grupie fejsbukowej.