Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście w trakcie trwania umowy na światłowody


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Przejście w trakcie trwania umowy na światłowody

Hej

 

Zamierzam przejść na internet światłowodowy w trakcie trwania umowy obecnie mam Livebox i internet po kablu telefonicznym. Zastanawiam się jednak czy jak przyjadą technicy to wszystko będzie działało tego samego dnia? I zamierzam mieć multiroom czy technicy posiadają ze sobą kable typu skrętka żeby poprowadzić 10m kabla między pokojami od routera? Wiem że zwykle nowa usługa w orange zawsze wymaga logina, hasła itd. skąd ja będę to miał skoro umowa dopiero będzie podpisana przy montażu?

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Przejście w trakcie trwania umowy na światłowody

@lyxnbings obecnie routery Orange pobierają login i hasło automatycznie. Nie musisz więc posiadać tych danych. 

Usługa powinna działać od razu przy technikach. To technik uruchamiaja i konfiguruje.

Co do kabelka, to trzeba się z nimi dogadać. Ze swojej strony, ja bym we własnym zakresie się zaopatrzył, a technika poprosił o zarobienie końcówek.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Przejście w trakcie trwania umowy na światłowody

A odnośnie telewizji i ewentualnego poprowadzania kabli w domu? Czy technicy to zrobią czy ja muszę kupić kabel ethernet. No i czy usługa zacznie działać tego samego dnia co podłączenie? Jestem tutaj zależny bo mieszkam u teściów i nie chce ich odcinać od TV chociażby na godzine 😉

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Przejście w trakcie trwania umowy na światłowody

@lyxnbings teoretycznie powinno wszystko działać od razu, internet i telewizja. Technicy powinni przyjechać że sprzętem, który jest już wprowadzony do systemu. Istnieje jednak możliwość, że coś nie do końca się wczyta. Wtedy będzie konieczność poczekać kilka godzin na zaktualizowanie danych w systemie. 

Rozmawiaj tak z technikami, aby przy nich wszystko zostało uruchomione poprawnie.

Dopiero po sprawdzeniu działania usług podpisz umowę.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Przejście w trakcie trwania umowy na światłowody

Rozumiem, a odnośnie kabla ethernet czy technicy możliwe że będą mieli nowy w celu poprowadzenia po domu czy raczej nie?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przejście w trakcie trwania umowy na światłowody

@lyxnbings Tego typu zamianę określa się jako migrację usług. Tego samego dnia monterzy odłączą starą neostradę kablową, a podłączą i uruchomią nową, światłowodową. Login od starej usługi zostanie taki sam, a ulegnie zmianie technolofia (z miedzi na FTTH). Parametry usługi (login i hasło) zostaną automatycznie przypisane do nowej usługi i modem sam zaciągnie ustawienia po odpowiednich działaniach techników. 

Jeśli tak bedzie odznaczone w zleceniu, to monterzy zabiorą również stary sprzęt wydając na to protokół odbioru (dopilnuj tego, bo to ważne) . Jeśli nie będą tego mieli w zleceniu, sprzęt oddasz za pomocą przesyłki do magazynu centralnego (procedura na stronie Orange, lub jak potrzeba będzie, podpowiemy)

W trakcie instalacji IPTV monterzy mają obowiązek ułożenia własnego, nowego kabla ethernet do miejsca w którym będzie stał dekoder (do 25mb kabla) i wskazanego przez Ciebie, oraz uruchomienia dekodera (warto zapytać o wstępne pokazanie jak działa i jak go konfigurować przez wejście do menu)

Przejście między usługami będzie płynne i gdy będą wychodzić, nowa usługa musi działać. Inaczej nie podpisuj protokołu odbioru. Umowę podpisujesz po udanym montażu i weryfikacji działania wszystkich elementów usługi. Warto zweryfikować prędkość internetu po kablu i po wifi na własnym sprzęcie na stronie pro.speedtest.pl oraz ustawić własne hasło na wifi.

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Przejście w trakcie trwania umowy na światłowody

@agat13  i nie zaszkodzi wsunąć do kieszeni "małą łapówkę" na papierosy, czyli 20 zł😀 To są ludzie i fajki nie są tanie, a ja się osobiście przekonałem po wyłączeniu w sieci gazu. Do skrzynki ich problem, a do kotłowni chętnie poszedł i skonfigurował. Na poboczu drogi wyciągnął fajeczki i zaraz mnie chciał poczęstować (nie palę). No to jak poszło jak z płatka, rozmawialiśmy sobie przy ich służbowym aucie aż obaj fajne chłopaki wypalili po "fajce pokoju". 😊 Można i tak😊


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przejście w trakcie trwania umowy na światłowody

@bronzub Zwyczajowe zwyczaje znamy...Znamy też zakres robót od których technik nie może się wykręcić...Stąd moja (zaznaczam, że tylko moja) opinia, iż dobrze jest podziękować za dobrze zrobioną robotę...Zakres obowiązkowych robót jednak ustala operator i tego się zawsze trzymam. No, chyba, że jak widzę montera z dwoma lewymi rączkami, to wypędzam i sam działam...a jemu tylko podpisuję dokumenty 🙂

Dogadywanie się od razu w progu uważam za niepotrzebne i naganne 😉 Świadomy klient może naprawdę więcej...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Przejście w trakcie trwania umowy na światłowody

@agat13 , w moim przypadku było to po wyjściu z kotłowni, gdy po swojej stronie zrobili wszystko jak należy😊 Wcześniej niczego się nie spodziewał, a tylko serdecznie prosiłem. Troszkę na ludziach się znam, czy gryzie, albo jest w porządku😀


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przejście w trakcie trwania umowy na światłowody

@bronzub Dziwne miejsce na opinię (ten wątek), ale uważam, że każdy z techników powinien znać swoje obowiązki i prawa klienta. Sam lubię usłyszeć po skończonej pracy, że to "dobra robota" bez względu na korzyści finansowe, które mam z jej wykonania. Nie znoszę zaś, gdy technik (z którymi mam wiele kontaktów) wchodzi o od progu narzeka na wszystko, łącznie z gradobiciem w Bangladeszu...a już jak słyszę "tego się nie da zrobić" , lub "ja wiem lepiej, co mogę" to mnie trafia...