Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejęcie przyłącza wykonanego na koszt klienta


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Przejęcie przyłącza wykonanego na koszt klienta

W mojej lokalizacji była wykonywana instalacja światłowodowa w ramach programu Polska Cyfrowa, niestety mój adres nie załapał się do programu ale była możliwość wykonania przyłącza na własny koszt.

Takie przyłącze zostało wykonane, odpowiednio zinwentaryzowane (jest widoczne mi. na portalach geodezyjnych) i wystawione bezpośrednio do Orange do przejęcia za symboliczną 1 zł.


Niestety od tego czasu minęło prawie 4 miesiące. Jakim kanałem można dowiedzieć się cokolwiek i przyspieszyć przejęcie przez Orange?


Infolinia sprzedażowa nie może zrobić nic bo nie ma adresu w systemie.

Infolinia techniczna, zależnie od osoby z którą się połączę to albo proponują wniosek o dorejonizacje, który podobno już był ale został odrzucony, ponieważ w tej sytuacji to nie jest dorejonizacja tylko ewentualnie doewidencjonowanie. A niektórzy konsultanci proponują mi tylko wpisanie adresu na wyszukiwarkę UKE.

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Przejęcie przyłącza wykonanego na koszt klienta

@gl O dziale technicznym czy inwentaryzującym zapomnij. Pisz pismo do Skierniewic z dokładnym i rzeczowym opisem sprawy i danymi wynikającymi z dodatkowego przyłącza ze współfinansowaniem. 

Poproś o rozwiązanie sprawy i dorejonizowanie.

Orange Polska S.A.

ul Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice.

Z dopiskiem "inwestycje FTTH"


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przejęcie przyłącza wykonanego na koszt klienta

@gl jeśli budynek został wybudowany w ciągu ostatnich kilku lat to faktycznie może go nie być w bazach Orange. Poczytaj, na forum były porady gdzie taki adres należy zgłosić. Co do przejęcia nawet za symboliczną złotówkę to firma tego nie praktykuje. Albo łącze jest ich bezwarunkowo nawet jak ty wybudowałeś to za swoje piedziądze albo nie przejmują wcale. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Przejęcie przyłącza wykonanego na koszt klienta


@glnapisał(-a)

W mojej lokalizacji była wykonywana instalacja światłowodowa w ramach programu Polska Cyfrowa, niestety mój adres nie załapał się do programu ale była możliwość wykonania przyłącza na własny koszt.

Takie przyłącze zostało wykonane, odpowiednio zinwentaryzowane (jest widoczne mi. na portalach geodezyjnych) i wystawione bezpośrednio do Orange do przejęcia za symboliczną 1 zł.


Niestety od tego czasu minęło prawie 4 miesiące. Jakim kanałem można dowiedzieć się cokolwiek i przyspieszyć przejęcie przez Orange?


Infolinia sprzedażowa nie może zrobić nic bo nie ma adresu w systemie.

Infolinia techniczna, zależnie od osoby z którą się połączę to albo proponują wniosek o dorejonizacje, który podobno już był ale został odrzucony, ponieważ w tej sytuacji to nie jest dorejonizacja tylko ewentualnie doewidencjonowanie. A niektórzy konsultanci proponują mi tylko wpisanie adresu na wyszukiwarkę UKE.


Dałeś zarobić komuś i teraz jesteś stratny. Nikt nie weźmie teraz odpowiedzialności za lewiznę. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 15
  • 0

Przejęcie przyłącza wykonanego na koszt klienta


Infolinia sprzedażowa nie może zrobić nic bo nie ma adresu w systemie.

Infolinia techniczna, zależnie od osoby z którą się połączę to albo proponują wniosek o dorejonizacje, który podobno już był ale został odrzucony, pnieważ w tej sytuacji to nie jest dorejonizacja tylko ewentualnie doewidencjonowanie. 


Tak jak napisał @PARANOJA dałeś @gl  komuś zarobić, pytanie czy zostało to wykonane zgodnie ze sztuką i normami OI (operatora infrastruktury). Pozostaje Tobie jedynie skorzystanie (o ile jest dostępny) z procesu dorejonizowania (czy doewidencjonowania jak zwał tak zwał). Jeśli wniosek został odrzucony to pozyskaj informację z jakich względów, wówczas będzie można się zastanawiać co z tym zrobić.