Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeciążenia a 5G

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Przeciążenia a 5G

Patrząc na to porównanie jest to dla mnie bardzo abstrakcyjne ale jest info o kilku rzeczach które przewinęły się w dyskusji w tym wątku:

5G vs 6G5G vs 6G

źródło 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Przeciążenia a 5G

Pappier przyjmie każdego twitta. W przyszłości będzie generalnie lepiej. Albo i nie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1253
  • 2

Przeciążenia a 5G

mnie zastanawia tylko jedno. Fizyka.

Zrodlo fali o danej czestotliwosci i tlumienie oraz Signal to noise ratio.

Jak czestotliwosci maja byc do teraherca to jaki zasieg w powietrzu bedzie miala taka stacja?

Jak mowi fizyka - jaka jest zaleznosc tlumienia fal radiowych o wyzsych czestotliwosciach?

jaka bedzie modulacja?

 

Ile to bedzie kosztowalo energii aby nawet uzywajac beamformingu moc z dobrodziejstw potencjalnych technologii korzystac. No i jak musi wzrosnac ARPU w PL aby te technologie sie upowszechnily...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Przeciążenia a 5G

Stanisław Lem w Bajkach Robotów* widział to tak, że elektronika telekomunikacyjna była montowana w każdym kamieniu. Nie najlepiej się to skończyło, ale cóż tak to jest z wizjami dobrze doinformowanych optymistów.

 

*Stosowny fragment utworu był wykorzystany w próbnym egzaminie gimnazjalnym kilka lat temu:

https://docplayer.pl/44079568-Bajka-o-maszynie-cyfrowej-co-ze-smokiem-walczyla-stanislaw-lem.html

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Przeciążenia a 5G

Parę wyników z 5G NSA vs LTE:

tolek_0-1688321968582.png

tolek_1-1688322036692.png

Zauważyłem że 5G mimo pełnego zasięgu (pod nadajnikiem w bezpośredniej widoczności) zrzucane jest do 4G, czasami nawet podczas testu. Oczywiście żadne połączenie głosowe nie przychodzi w tym czasie. Co więcej zauważyłem (być może to przypadek) to będąc w LTE i uruchamiając aplikację do pomiaru łącza automatycznie wskakuje 5G NSA. A być może wynika to z tego że w agregacji LTE mogę osiągnąć większe prędkości niż w 5G NSA. Robotę zrobi 5G SA.