Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przełączanie pasm na nadajniku bts

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Rozli  Taką mam antenę kierunkową https://mikrotik.com/product/atl18  słyszałem coś czytając w internecie że SINR gdyby miał lepsze parametry to upload by wzrósł czy to prawda? kabel mam 10 metrów 5e utp


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@ketrasaArtur  Zawsze mogę zmienić operatora ale to pewnie nie pomoże nic skoro to będzie ten sam nadajnik?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18702
  • 53554
  • 733

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbba maszt może być ten sam, inny operator może mieć inne anteny,inną konfigurację. Kup startery konkurencji i sam się przekonaj. Koszt nie jest wysoki, najczęściej do testów jest przynajmniej 6 GB na dwa tygodnie. Podejrzewam, że zostaniesz przy Orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@ketrasaArtur  napisałeś maszt może być ten sam, inny operator może mieć inne anteny,inną konfigurację  Dzięki to dla mnie będzie cenna wskazówka że mimo tego samego nadajnika mogą być różnice gdy zmienię operatora tylko mnie ciekawi 1 zmienię operatora a on będzie miał na tym samym nadajniku tylko 2 pasma lub 1 albo 3 to ciekawe czy upload się zwiększy np. do 10 jeśli teraz mam 4 pasma czyli maks i upload 4 to mnie ciekawi czy tak może się zdarzyć?


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 571
  • 2109
  • 18

Przełączanie pasm na nadajniku bts

Jeżeli chodzi o Orange i T-Mobile to praktycznie jedno i to samo, mają wspólne nadajniki i sieć... chyba że się rozstali i już nie są razem.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18702
  • 53554
  • 733

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Zeusek mogą mieć te same urządzenia, ale konfigurację na pewno różną. W mojej lokalizacji tak mam. Ten sam nadajnik i urządzenia, magenta 4 pasma, Orange tylko 800 MHz, a nadajnik już pewnie trzeci rok działa.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@ketrasaArtur  W każdym razie zmiana operatora może spowodować zmiany co do uploadu i pobierania na tym samym nadajniku albo na lepsze lub na gorsze i bez testów pewności nie będę miał jak mi pisałeś.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbba  spróbuj potestować, kup starter innej firmy, jak nie sprawdzisz "fizycznie" to się nie dowiesz...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@slav72  No masz racje a 5g ma narazie pasma takie same jak lte ale kiedyś to się zmieni?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Przełączanie pasm na nadajniku bts

@Januszbba  na pewno to się zmieni...po aukcji na prawdziwe 5G (operatorzy są gotowi do uruchomienia), a na razie LTE jest szybsze i lepsze niż "proteza" nazywana szumnie 5G.