Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Projekt POPC 2 - brak realizacji adresów z listy w mojej okolicy

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 58
  • 0

Projekt POPC 2 - brak realizacji adresów z listy w mojej okolicy

Mój adres z listy popc 2 jest nie ruszony ani żaden w okolicy. Czy to możliwe, że olali i zamkneli program?

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Jakich projektów POPC Orange jeszcze nie rozliczyło? – Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Projekt POPC 2 - brak realizacji adresów z listy w mojej okolicy

Cześć @harry2k 

Spróbuj zgłosić zapotrzebowanie na usługę światłowodową na następujących stronach:

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/  i w prawym rogu nacisnąć zgłoś popyt na światłowód i czego podać miejscowość i jaką chcesz prędkość internetu oraz

na stronie https://internet.gov.pl/map/center=2058144.0871289254%3B7163311.946080066&zoom=17.841517134576943  klikasz na swój numer domu i okienko z informacjami i na samym dole masz kafelek chcę internet.

Także na stronie Orange  był kiedyś formularz deklaracja w sprawie przyłączenia światłowodu (ale nie wiem czy on jeszcze jest) albo możesz napisać taką prośbę o założenie światłowodu z  podpisami sąsiadów i wysłać do Orange taką prośbę na adres   

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice

Dział Inwestycji i planowania

z prośbą o odpowiedź.

Opisz dokładnie sytuację.

Tutaj jest link do strony https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?footerlink=true&_ga=2.91124186.137881156.1555393363-119588773... Gdzie można wpisać adres zamieszkania i jeśli nie będzie dostępny w bazie to z boku będzie informacja wyślij zgłoszenie. Trzeba wejść i wypełnić zgłoszenie.

Nawet możesz nie wysyłać tylko online wypełnić wniosek i  wyślij link sąsiadom, mieszkańcom aby online przesłali do Orange podsyłam linka https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-zgloszenie

Możesz zamiast tej deklaracji  napisać petycje był kiedyś taki temat na forum Nasz Orange znalazłem już go to ci prześle linka albo wzór jeden członków forum Nasz Orange ta przykładowa petycję napisał. To możesz napisać taką petycje. Podajesz:

Możesz zamiast tej deklaracji  napisać petycje był kiedyś taki temat na forum Nasz Orange znalazłem już go to ci prześle linka albo wzór jeden członków forum Nasz Orange ta przykładowa petycję napisał. To możesz napisać taką petycje. Podajesz:
1. W prawym górnym rogu miejsce i datę przygotowywania pisma;
2. Adresata petycji, czyli Orange Polska S.A. + adres
3. Formułujesz prośbę np.
"My, niżej podpisani, mieszkańcy Nowej Wsi Rzecznej, osiedla/ulicy Kasztanowej zwracamy się z uprzejmą prośbą o przyłączenie naszych gospodarstw domowych do światłowodu i umożliwienia korzystania z usług świadczonych z wykorzystaniem wyżej wymienionej technologii przez Orange Polska S. A.
4. Umotywowanie prośby, argumenty dlaczego chcecie podłączenia światłowodu;
np. Bardzo niskie prędkości internetu świadczonego na łączach miedzianych w technologii ADSL i/lub VDSL uniemożliwiają nam swobodne i na satysfakcjonującym poziomie korzystanie z usług internetowych. Umożliwienie codziennego korzystania ze światłowodu znacznie poprawi nam jakość usług sieciowych oraz pozwoli na świadczenie mieszkańcom wysokiej jakości telewizji oraz telefonii w technologi VOiP. Ponadto gospodarstwa domowe zyskają możliwość korzystania z całego wachlarza usług konwergentnych na najwyższym poziomie oferowanych przez Orange Polska S. A. dla klientów indywidualnych.
5. Sformułowanie nadziei na pozytywne rozpatrzenie petycji przez Orange;
np. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej petycji.
6. Podpis prośby przygotowującej pismo;
np. Z poważaniem/w imieniu mieszkańców osiedla,
XYZ
7. Podpisy osób popierających petycję.

Podsyłam linka https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Petycja-Pismo-oraz-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-pod%C5%82%C4%85cze...

Możesz to zmodyfikować ale mi się wydaje że jest to bardzo dobrze napisane i umotywowane.

Zdobądź podpisy mieszkańców Twojej ulicy ( możesz także zawrzeć obok podpisów mieszkańców numery ich mieszkań ) i wyślij listem poleconym na adres korespondencyjny Orange czyli do Skierniewic

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

Dział Inwestycji i planowania

Może coś to pomoże i będziesz miał dostęp do światłowodu i mieszkańcy też

Pozdrawiam 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1276
  • 3058
  • 31

Projekt POPC 2 - brak realizacji adresów z listy w mojej okolicy


@harry2knapisał(-a)

Mój adres z listy popc 2 jest nie ruszony ani żaden w okolicy. Czy to możliwe, że olali i zamkneli program?

 


Nic nie olali, możliwe że wymieniono na inne adresy albo opóźnia się budowa.

Tu Ci nikt nie da odpowiedzi. 

Co za miejscowość? 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 58
  • 0

Projekt POPC 2 - brak realizacji adresów z listy w mojej okolicy

Nowa Wieś Rzeczna, ul. Kasztanowa


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2517
  • 9025
  • 45

Projekt POPC 2 - brak realizacji adresów z listy w mojej okolicy

@harry2k trudno wyczuć. Mogli zmienić adresy, prace mogą się opóźniać albo robią najpierw inne miejscowości. To tylko sie dowiesz u źródła. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 58
  • 0

Projekt POPC 2 - brak realizacji adresów z listy w mojej okolicy

wyslalem im zapytanie poleconym. mam nadzieje, ze odpisza:)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13029
  • 53509
  • 621

Projekt POPC 2 - brak realizacji adresów z listy w mojej okolicy

@harry2kNiedaleko, na Rzecznej są adresy w zasięgu Orange. Z tego co zbadałem instalacje idą pod ziemią. Prawdopodobnie w rejonie warunki (lub brak kasy) spowodowały to, że adresy wypadły z planów.

Myślę, że na ten projekt nie masz już co liczyć. Warto złożyć popyt na stronie UKE i Orange


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 58
  • 0

Projekt POPC 2 - brak realizacji adresów z listy w mojej okolicy

UKE czy internet.gov.pl ? czy tu i tu?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13029
  • 53509
  • 621

Projekt POPC 2 - brak realizacji adresów z listy w mojej okolicy

@harry2kWszędzie, gdzie się tylko da...

W Pomorskim zgodnie z https://www.gov.pl/web/cppc/pierwsza-tura-wynikow-ferc konkurs wygrała firma Saber Sp. z o.o. Może warto ich spytać?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 58
  • 0

Projekt POPC 2 - brak realizacji adresów z listy w mojej okolicy

tylko region o którym mowa podlega nie pod FERC a KPO pierwszą transzę: KPOD.05.02-IW.06-0159/23 . Numer regionu to 5.22.13d gdzie PŚO nie podpisał a teraz drugi jest w kolejce Orendż


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13029
  • 53509
  • 621

Projekt POPC 2 - brak realizacji adresów z listy w mojej okolicy

@harry2kW takim wypadku dobrze wysłałeś pismo 🙂