Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z zasięgiem


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problemy z zasięgiem

Witam,

 

Kiedy Orange zajmie się problemem z zasięgiem w Piasecznie na Osiedlu Bema?

Orange nie zauważył że przybyło kilkanaście bloków i kilka tysięcy mieszkań (a nadal sie budują) i zasięgu wewnątrz brak. Ludzie się nie mogą dodzwonić, telefony pokazują zero zasięgu. Dla porównania PLUS działa idealnie!!!

Pomimo zgłoszeń na zasieg.orange.pl temat jest od lat olewany (standardowa odpowiedź "wszystko jest super i działa" co jest totalna bzdurą).

 

Proste pytanie - coś z tym Orange zrobi czy mam tak jak żona zrobić papa i przejść do PLUSa ??? 

8 ODPOW. 8

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Problemy z zasięgiem

Problem w Orange jest od kilku lat, jednocześnie przedłużając umowę dlaczego w takim razie  nie zmieniłeś na Plusa skoro z nim jest lepiej? Po co trzymać się czegoś, co się w Twoim przypadku nie sprawdzi?

 

Napisz pismo do Orange opisujące ten problem i niech Ci podadzą informacje co do planów rozbudowy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z zasięgiem

Napisz zgłoszenie po zalogowaniu na http://zasieg.orange.pl/

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problemy z zasięgiem

A kto powiedział że przedłużałem umowę?

Własnie nie przedłużałem umowy a wręcz przeszedłem na kartę, m.in. z tego powodu.

Na chwilę obecną mam naładowane sporo kasy i dodatkowo ze 140GB internetu w różnych promocjach - nie będę już więcej doładowywał i wtedy przeskocze na PLUSa (test został zrobiony na telefonie żony - ona już ma PLUSa i potwierdziło się że to jest dobry kierunek zmiany)


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problemy z zasięgiem

Oczywiście na zasieg.orange.pl zgłaszałem niejednokrotnie ale zawsze jest standardowa formułka "u nas wszystko super działa"... a na telefonach -113 dBa 1 asu

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z zasięgiem

Zgłoście pisemną reklamację do Orange. Najlepiej zebrać jeszcze innych użytkowników Orange którzy mają w Twoim miejscu zamieszkania taki problem i napisać zbiorową reklamację. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Problemy z zasięgiem

Polecam sprawdzić mapkę nadajników ORANGE i każdej sieci, szczegóły pod linkiem:

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=26003&standards=&bands=&center=52.071236%2C21....


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Problemy z zasięgiem

Plus, z dnia na dzień spadek jakości połączeń i internetu

Postprzez MaciejM » 9 mar 2014, o 15:08

Witam, czy zauważyliście ostatnio, że Plus z dnia na dzień coraz słabiej działa ?

Spadek jakości połączeń, spadek prędkości internetu, a w niektórych miejscach gdzie jeszcze jest GSM często można zauważyć komunikat, sieć zajęta.

Np. Tak działa LTE na stacji zmodernizowanej 6-7 miesięcy temu

Obrazek

Prędkości prawie zawsze poniżej 15 mb/s, a wcześniej (miesiąc- dwa miesiące temu)nie było problemu by osiągnąć nawet 130 mb/s pingi zawsze poniżej 30ms do wp.pl

Jak widać na screenie jest znacznie gorzej niż po 3G w Play.

Nawet Play nie chce Polkomtela jako głównego partnera roamingowego.
Tylko jako ostatniego, przez co Polkomtel straci nie mało pieniędzy.

W wielu miejscach o dużym zaludnieniu/natężeniu poza GSM900 jest tylko U900, bardzo przydałby się U2100.

Nie wspominając już o radioliniach 2x75 mbps czy 150 mbps i obie dostarczają łącze od GSM900 i UMTS900, UMTS2100 po LTE1800 kończąc.

Z dnia na dzień zauważam spadek jakości internetu, czy też rozmów i to nawet po 3G.

Ciekawe jak sytuacja będzie wyglądała za pół roku, bo obecnie poza modernizacją node B, włączaniem LTE nic z tym nie robią, jak też można zauważyć modernizacja nadajników,
czyli w przypadku Plusa z HSDPA do HSPA+DC i do tego LTE oraz wymianę na trochę szybszą radiolinię nic się nie robi.

Dużo jest niedawno zmodernizowanych stacji GSM900 gdzie dołożono U900, ale w GSM900 nadal zostało GPRS :-D


Czy takie problemy u was występują ? Jeżeli tak to gdzie ?


Opisany problem dotyczy Białegostoku i okolic, ze screena niedawno modernizowana stacja
LTE 50001 CID 333721(7)
Anonim

Nie dotyczy

Problemy z zasięgiem

@JoAhN-deejay tutaj raczej piszemy o Orange, Plus ma swoje forum i raczej tam dyskutuj na ten temat. Tutaj raczej profesjonalnej pomocy nie uzyskasz, pozdrawiam.