Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy administracyjne - ile czasu może zająć podłączenie lokali?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problemy administracyjne - ile czasu może zająć podłączenie lokali?

► Wątek został wyodrębniony z tematu Dostępność światłowodu - Moderator Wiktor ◄

 

W mojej okolicy Orange notorycznie tłumaczy się problemami administracyjnymi tymczasem poświęciłem na to swój prywatny czas. Okazuje się, że Orange jest już dawno po rozmowach z lokalnym operatorem (potwierdziło to kilku pracowników zarówno Orange jak i lokalnego operatora), światłowód jest już nawet doprowadzony do bloku (mimo, że mapa zasięgu tego nie pokazuje), a na osiedlu sieć rozprowadzona jest już skrętką.

Orange oczywiście tłumaczy się problemami administracyjnymi tylko chciałbym wiedzieć na jakim poziomie bo wszystkie zgody urzędowe są już dawno w mocy, a spółdzielnia udzieliła wszelkich zgód lokalnemu operatorowi bo z Orange nikt się z nimi nie kontaktował.

 

Więc chciałbym się dowiedzieć ile czasu może zająć podłączenie lokali skoro przewód leży w tej lokalizacji już 3 lata ?

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Dostępność światłowodu

Jeśli jest lokalny operator, to pewnie Orange musi uzyskać zgodę UKE na dublowanie instalacji. Czy spółdzielnia zgadza się na dwie instalacje?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Dostępność światłowodu

Orange ma w ścianach miedziane przewody, a najbliższy DSLAM jest 1450m od osiedla ale to nie wymusza dublowania instalacji ponieważ jest ona doprowadzona do każdego z budynków, znajduje się w piwnicy tuż obok skrzynek Orange.

Tak jak pisałem instalacja dociera do osiedla pod postacią światłowodu, a rozprowadzona jest już skrętką. Wiem, że Orange dzierżawi już kilka takich lokalizacji i nikt tam nie budował dodatkowej sieci, a szkielet jest identyczny.

Po stronie spółdzielni nie ma żadnych przeciwwskazań (byle zachowana była względna estetyka) ale też nikt specjalnie się ze spółdzielnią w tej sprawie nie kontaktował.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Dostępność światłowodu

To zdecyduj się czy chcesz mieć, czy piszesz w wątku o dostępności światłowodu. Nie w każdej lokalizacji Orange opłaca się świadczyć usługę po nie swoich łączach. A jak czytam wymóg o zachowaniu estetyki, to zwykle spółdzielnia oczekuje przy okazji remontu klatki schodowej lub ma wysokie kaucje. A Orange robi to póki co jak najtańszym kosztem.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problemy administracyjne - ile czasu może zająć podłączenie lokali?

Mało zabawna była ta wycieczka z remontem klatki ale rozumiem, że przy braku argumentów najprościej jest sprowadzić dyskusję do poziomu rozmowy przedszkolaków.

 

W każdym razie remont już był, akceptowane są trasy kablowe w korytkach technicznych (to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie), a w tej lokalizacji znajduje się 101 lokali z czego ok 30 korzysta z usług netii (TV+internet 20mbits), a 5 ze światłowodu lokalnego operatora.

 

Ja po prostu chciałem wiedzieć co stoi na przeszkodzie aby Orange mogło świadczyć tu swoje usługi ponieważ wszelkie dotychczasowe tłumaczenia zweryfikowałem i są one wyssane z palca.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Problemy administracyjne - ile czasu może zająć podłączenie lokali?

Tego się nie dowiesz na tym forum. Ale przynajmniej w moim rejonie spółdzielnia chciała po 50 tys kaucji z klatkę. Dopiero po interwencji UKE kaucje były mniejsze.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2018
  • 5436
  • 183

Problemy administracyjne - ile czasu może zająć podłączenie lokali?


Ja po prostu chciałem wiedzieć co stoi na przeszkodzie aby Orange mogło świadczyć tu swoje usługi ponieważ wszelkie dotychczasowe tłumaczenia zweryfikowałem i są one wyssane z palca.


Jak to co? Pieniądze na realizację tego wszystkiego. Nie tylko Twoje osiedle jest do zrobienia. Takich osiedli i czekających na podłączenie jest tysiące.