Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z zasięgiem sieci - co robić?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Problem z zasięgiem sieci - co robić?

Stary tomyśl 40


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Problem z zasięgiem sieci - co robić?

Dzięki. Najbliższy nadajnik widzę w Nowym Tomyślu. Z tego co udało mi się uzyskać, to jest informacja o występujących zakłóceniach. Przez to mogą być trudności z dzwonieniem. Nasi technicy wykonują obecnie pomiary, żeby dojść dlaczego są takie problemy. Przez to niestety nie jestem w stanie powiedzieć kiedy to może się zakończyć. Natomiast jeżeli chodzi o internet na LTE, to tutaj nie powinno raczej trudności, gdyż póki co jest informacja, że w pasmie 900MHz są utrudnienia. Za to LTE jest na innych, ale też nie mogę wykluczyć że i tutaj będą trudności.

Podsumowując: Z internetu sugeruję korzystać z LTE, co do rozmów to najlepiej ustawić na 2G lub 3G i pozostawić na tej technologii, na której będzie ten zasięg i najlepiej działają rozmowy.

Można też skorzystać w kwestii rozmów z Wi-Fi Calling, masz internet stacjonarny, czy mobilny zadziała po LTE, to przez Wi-Fi można wykonywać połączenia. Więcej tutaj: https://www.orange.pl/view/wificalling


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Problem z zasięgiem sieci - co robić?

@Anonim niestety potrafią zakłócać i to na niemałe odległości i co najgorsze niejednego operatora naraz... Nie bez powodu taki sprzęt jest u nas nielegalny, a do tego jakby ktoś się uparł to mógłby pójść do sądu o bezprawne używanie przez osobę prywatną częstotliwości, do której prawo wykorzystania posiada tylko jeden podmiot. Poza tym dla osób z terenów słabiej zurbanizowanych, jako rozwiązanie przynajmniej tymczasowe, może być VoWiFi.
Anonim

Nie dotyczy

Problem z zasięgiem sieci - co robić?

@benny_b  ja nie aprobuję takich działań, jak toś zakłóca sygnał Operatora, to powinien być ukarany.