Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z zasięgiem sieci - co robić?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Problem z zasięgiem sieci - co robić?

Wątek przeniesiony z działu "O społeczności" - moderator Wojciech.

 

Orange to najgorszy dostawca internetu .Dlaczego ? Już spieszę z wyjaśnieniem. W kwietniu a dokładniej 15 kwietnia przestał działać mi internet postanowiłem że oleje to ponieważ uznałem że mogą mieć jakieś problemy, ale gdy internet nie działał mi już tydzień postanowiłem zadzwonić na infolinie. Gdy już przydzielili mnie do odpowiedniej osoby zajmującej się sprawami od internetu powiedzieli mi że z moja miejscowością jest jakiś problem z zasięgiem ale do piątku już powinna wszystko działać. 29 kwietnia (Poniedziałek ) zadzwoniłem do nich z zapytaniem co z internetem ponieważ, jak ostatnio dzwoniłem do państwa to powiedziano mi ze do piątku ma być wszystko okej powiedzieli mi że na razie nie są wstanie nic zrobić, ale od następnego piątku powinno wszystko działać, powiedzieli mi że u mnie LTE oraz internet 3G nie będzie działać ale mam spróbować z 2G ponieważ powinno działać. Jak można się domyślić nie działało. Od połowy maja zacząłem  mieć problemy z dzwonieniem i na odwrót jak ktoś do mnie dzwoni to wyskakiwała informacja o poczcie głosowej, a gdy ktoś się do mnie dodzwonił to on mnie nie słyszał a ja nie słyszałem go. W miedzy czasie czyli 30 kwietnia -15 maja zadzwoniłem na infolinie ale nic ciekawego mi nie powiedzieli.Wtedy własnie dałem sobie spokój z tym dzwonieniem ponieważ w sierpniu 2019 kończy mi się umowa z orange. Postanowiłem ze będę kupował internet w telefonie ponieważ mam opcje ruter wi-fi. Zapomniałem napisać wcześniej ze ja przez dwa miesiące płaciłem za internet który mi nie działał.11 lipca postanowiłem zadzwonić do orange w sprawie tego internetu ponieważ nie będę płacił za coś z czego nie korzysta. Osoba zajmująca się internetem w orange na infolini powiedziała mi że  ktoś włamał się na mój internet, i jeżeli go złapią to może iść do wiezienia ja w to nie uwierzyłem . Powiedziałem im że mam firmę i muszę odbierać maile powiedzieli że to nie ich problem oraz problem z zasięgiem jak i internetem będą jeszcze przez 4/5 tygodni a nawet dłużej. W tej chwili jak by mi się coś stało to nie dodzwonie się nigdzie ani nikt do mnie. Nie wiem co mam teraz zrobić mam czekać kolejny miesiąc płacić za coś co nie działa i nie korzystam ? Dla mnie jest to śmiech na sali ze taka firma jak orange pozwala sobie na coś takiego. Pamiętam jak bliscy oraz znajomi odradzali mi branie internetu w orange a ja ich nie posłuchałem 2 raz nie popełnie tego błędu.

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange najgorszy dostawca internetu

@Maciej-: internet mobilny ma to do siebie, że jest "mobilny" i niestety są miejsca gdzie zasięgu nie ma wcale albo jest słaby na zewnątrz budynku. Fizyki się nie przeskoczy.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Problem z zasięgiem sieci - co robić?

Ciekawe tylko z czego wynikają problemy? Pewnie znowu jakiś walnięty sąsiad odpalił wzmacniacz sygnału, który jest nielegalny i rozwalił kilka sieci w okolicy. Wykrycie tego podobno nie należy do najprostszych, a do tego cała procedura z tym związana prowadzona jest przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, na co Orange już nie ma wpływu...

Anonim

Nie dotyczy

Problem z zasięgiem sieci - co robić?


@benny_bnapisał(-a)
Ciekawe tylko z czego wynikają problemy? Pewnie znowu jakiś walnięty sąsiad odpalił wzmacniacz sygnału, który jest nielegalny i rozwalił kilka sieci w okolicy. Wykrycie tego podobno nie należy do najprostszych, a do tego cała procedura z tym związana prowadzona jest przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, na co Orange już nie ma wpływu...

Wzmacniacz sygnału działa wewnątrz budynku, ewentualnie niewiele metrów dookoła, jakby co antena na zewnątrz to tylko odbiornik, nie sieje sygnału!

Tak na marginesie zestawy za ~300zł nie zakłócą nadajnika, nie popadajmy w paranoję.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z zasięgiem sieci - co robić?

Niestety zakłócają. Bo często nie są zgłaszane.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z zasięgiem sieci - co robić?

@Anonim  Ponadto nadawanie na częstotliwościach komercyjnych nie jest legalne.

Antena na zewnątrz to nie tylko odbiornik, bo jak inaczej mógłbyś prowadzić rozmowę telefoniczną ?

Antena zewnętrzna nadaje i odbiera sygnał. 

Tak samo jak Twój laptop. Nie tylko odbiera sygnał Wi-Fi, ale jednocześnie nadaje w kierunku routera.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z zasięgiem sieci - co robić?

@BORAX  wiem o tym, ale bez przesady, taki z Allegro wzmacniacz, nie zakłóci BTS, ba jeśli ten w odległości ponad 3 km jest, tak na marginesie jakby operatorzy GSM pokryli większość terenów, to te wzmacniacze zbędne by byłe, ale nikomu nie zależy na pokryciu terenów mało zaludnionych.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z zasięgiem sieci - co robić?

To zależy na jakiej częstotliwości nadaje wzmacniacz. Jeśli na tej samej co publiczna sieć, to będzie to zakłócać sygnał.


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Problem z zasięgiem sieci - co robić?

@Anonim, nawiążę do tematu, bo sprawa jest ważna i nie można tego tak bagatelizować. Jednakże posłużę się przykładem: Rozmawiałem z Klientem, który korzystał z telefonu komórkowego, a do niego doczepiona była antena (nie wiem jakiej wielkości, ale zapewne nie więcej niż kilkanaście centymetrów). Powiedział mi, że przyszli do niego Panowie z UKE i kazali wyłączyć ten wzmacniacz, gdyż innym w okolicy zagłusza zasięg. Także aż taka jest skala, nawet tak niewielkiego urządzenia.

 


@Maciej-, w jakiej miejscowości mieszkasz? Sprawdzę jak to z tym zasięgiem tam wygląda.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z zasięgiem sieci - co robić?

@Wojciech  wiem że taki proceder jest, ale to na peryferiach miast, ja tam nie spotkałem się z tym nawet poza Grodkowem (woj Opolskie), tam naprawdę mało ludzi pozostało, ale Orange/Plus i T-Mobile jest 😉