Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wykonaniem połączenia wideo (ViLTE) z Samsunga M23. Przychodzące działają.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Problem z wykonaniem połączenia wideo (ViLTE) z Samsunga M23. Przychodzące działają.

u mnie tez nie działa vilte, mam opcję połaczenia video ale jak wchodze to łączy przez apliakcję meet. połaczenia przychodzące vilte działają. moja dziewczyna ma jakiegoś xiaomi i normalnie możemy prowadzić rozmowę wideo ale jak ona zadzwoni, jak ja próbuję właczyć na swoim telefonie to zawsze uruchamia mi się meet. da sie to jakos zmienić?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 39
  • 107
  • 1

Problem z wykonaniem połączenia wideo (ViLTE) z Samsunga M23. Przychodzące działają.

Odpowiedź na Twoje pytanie "da sie to jakos zmienić?" jest: TAK.

Poszukaj inspiracji w szczegółach wątku Konkretne wymagania dla ViLTE


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 84
  • 0

Problem z wykonaniem połączenia wideo (ViLTE) z Samsunga M23. Przychodzące działają.

Odświeżę temat, bo niestety nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Tym razem sprawa dotyczy S22+ i A54, oba telefony są na oficjalnej liście Orange wiec tę kwestię możemy wykluczyć. Tak jak w w moim pierwszym poście, dzwoniąc z S22+ video działa. W drugą stronę tylko audio. Wszystkie możliwe aktualizacje są zainstalowane. Co może powodować taką sytuację?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z wykonaniem połączenia wideo (ViLTE) z Samsunga M23. Przychodzące działają.

@sherif14 nie lepiej dać sobie spokój z czymś co nie chce w pełni działać, a połączenia video wykonywać za pomocą jakiejś apki, np. Meet ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 84
  • 0

Problem z wykonaniem połączenia wideo (ViLTE) z Samsunga M23. Przychodzące działają.

Oczywiście, że korzystam z innych możliwości video-rozmowy, ale mimo to drążę temat. Jeżeli jest dostępna jakaś usługa i teoretycznie mogę z niej skorzystać, ale coś nie działa, to chcę poznać tego powody.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Problem z wykonaniem połączenia wideo (ViLTE) z Samsunga M23. Przychodzące działają.

@sherif14  zacytuję jedno zdanie z tekstu na blogu Orange, w którym była informacja o uruchomieniu tej usługi: "Co prawda nasza sieć LTE pokrywa pond 98% powierzchni kraju, ale wciąż są miejsca gdzie zasięg może być niewystarczający. Dochodzi tu oczywiście jeszcze kwestia tłumienia sygnału i tego, gdzie dokładnie jesteśmy – w budynku, w piwnicy, na działce, której główną cechą miał być przecież brak śladów cywilizacji i spokój."

 

Być może siła sygnału LTE, w warunkach w których próbowałeś zestawić połączenie video, była zbyt słaba.

Źródło: blog Orange Polska https://biuroprasowe.orange.pl - dokładnie: https://biuroprasowe.orange.pl/blog/uruchomilismy-polaczenia-wideo-vilte/


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 84
  • 0

Problem z wykonaniem połączenia wideo (ViLTE) z Samsunga M23. Przychodzące działają.

Próbowałem też poprzez WiFi - efekt ten sam.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Problem z wykonaniem połączenia wideo (ViLTE) z Samsunga M23. Przychodzące działają.

@sherif14  ale VoWiFi to inne rozwiązanie od ViLTE. Nie sądzę, żeby obsługiwało ten sam protokół transmisji wideo jaki jest dedykowany do wideo przez LTE.

 

Update. @sherif14  przejrzałeś tę stronę: https://www.orange.pl/zobacz/vilte#contentComponent_1

?

 

Zaintrygowała mnie ostatnia odpowiedź: 

Czy mogę wykonać jednostronne połączenie wideo?

Tak, jeżeli osoba odbierająca połączenie skorzysta z opcji ukrywającej wideo (zazwyczaj występuje pod nazwą „odbierz z wyłączonym wideo” lub „ukryj moje wideo”).

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 84
  • 0

Problem z wykonaniem połączenia wideo (ViLTE) z Samsunga M23. Przychodzące działają.

Ja zrozumiałem, że VoLTE/ ViLTE oraz VoWiFI/ ViWiFi działają zamiennie w zależności od rodzaju i jakości połączenia. Jest inaczej niż myślę?