Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z usługami google przez internet mobilny


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Problem z usługami google przez internet mobilny

Witam! Mam problem z wczytywanie treści od Google - strona Google.pl - błąd 404, nie ładują się zdjęcia i Street view w Google maps, brak niektórych ikon aplikacji w Sklepie Google Play, nie ładują się załączniki w Gmailu. Problem przeważnie występuje podczas korzystania z internetu mobilnego Orange przez wifi - na dwóch różnych kartach SIM i różnych urządzeniach (router Huawei B315 i przenośny airbox2). Wyłączenie wifi w telefonie i przejście na Internet komórkowy powoduje (nie zawsze!!) wczytanie zdjęć czy załączników. Oczywiście problem na różnych urządzeniach tablet i telefon z androidem oraz iphone (strona Google.pl, zdjęcia w Google maps). Iphone z kartą Play poza wifi - nie ma powyższych problemów. O co chodzi?? Pomocy!

14 ODPOW. 14

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z usługami google przez internet mobilny

Jaki masz punkt dostępu/apn?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Problem z usługami google przez internet mobilny

apn: Internet


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z usługami google przez internet mobilny

To sugerowałbym zgłoszenie na poziomie bok. Ja u siebie czegoś takiego przy tym punkcie dostępu nie obserwuje.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z usługami google przez internet mobilny

@ŁukaszKl a wiesz, że mam ten sam problem na iPhone ?

Zastanawiałem się co się stało...czy Google przypadkiem nie wyłączyło czegoś u siebie? Może to problem na linii Apple -> Google ? Okazuje się, że nie...

Po Twoim poście sprawdziłem:

Wpisuję w pasek adresowy w Safari zapytanie(w domyśle idzie to do Google):

1) Na danych przez sieć komórkową Orange mam coś takiego:IMG_0381.PNG

 Zauważyłem również, że po wejściu na stronę google.com i przejściu do niektórych "aplikacji" Google np. Wiadomości, Tłumacz otrzymuję 404 na adresie news.google.pl, translate.google.pl

 

Wszystko działa wybiórczo...jak raz nie zadziała, to nie działa...a jak jakimś cudem zadziała, to działa.

 

 

2)Po Wi-Fi na światłowodzie Orange działa wybiórczo, translate.google.pl działa, news.google.pl nie działa.

 

APN mam internet, użytkownik i hasło ppp. Orange dostarcza te dane na mocy umowy z Apple pod "Operator - Orange 35.0.

 

Jestem przekonany, że ok. dwa tygodnie temu wszystko śmigało.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Problem z usługami google przez internet mobilny

Na iphone z kartą Play - wszystko działa; na wifi Google.PL - błąd 404 (ale Google.COM już działa).

Wygląda jakby Orange nie lubiło się z Google (serwery itp.). Znalazłem temat sprzed kilku lat gdzie opisywano problem z odtwarzaniem filmów z Youtube po sieci Orange i coś tam było na rzeczy.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Problem z usługami google przez internet mobilny

Jeszcze zrzuty ekranu

Przez wifiPrzez wifiPo wyłączeniu wifiPo wyłączeniu wifiSklep Play z niewczytanymi ikonamiSklep Play z niewczytanymi ikonami


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z usługami google przez internet mobilny

@ŁukaszKl Spróbuj usunąć dane cache przeglądarki, historię i dane witryn. U mnie na iPhone pomogło.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Problem z usługami google przez internet mobilny

U mnie nie pomogło, nadal jest problem. W Iphonie przy wczytywaniu zdjęć google mapy - problem łączności z serwerem. Dodatkowo laptop - na wifi - takie same problemy. Sprawdziłem jeszcze apn, w routerach jest apn:internet; w komórce apn:internetipv6. Zmieniłem w routerach na ten internetipv6 - sieć nie działa.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z usługami google przez internet mobilny

@ŁukaszKl Dokładnie, znowu przestało działać...ktoś coś solidnie namieszał.