Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z publicznym IP Internet biurowy dla firm


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z publicznym IP Internet biurowy dla firm

Dzień dobry,

 

Mam następujący problem. Mam uruchomioną usługę publicznego ip, modem/router Huawei B315, apn zmienione na vpn / vpn, porty odblokowane lecz nadal nie widać mnie ze "świata".

Może pomoże zmiana an adres statyczny?

 

Konfiguracja przedstawiona na zrzutach:

 

Pokaż szczegóły
 Fotoram.io (1).jpgFotoram.io (2).jpgFotoram.io (3).jpgFotoram.io (4).jpgFotoram.io (5).jpgFotoram.io (6).jpg

 

 

16 ODPOW. 16

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Problem z publicznym IP Internet biurowy dla firm

Po ustawieniu przekierować uruchomiłeś ponownie router? Możliwe że tutaj konieczna będzie stała wersja.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z publicznym IP Internet biurowy dla firm

Tak, uruchomiany ponownie kilkanaście razy.

Właśnie u jednego klienta też tak mam i pomogło dopiero stałe ip, skąd to się bierze? Stałe ip jest mi szczerze niepotrzebne ważne aby było publiczne.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Problem z publicznym IP Internet biurowy dla firm

Nie pamiętam, czy samemu można. Jednakże po kontakcie z nami da się to zmienić na stałą: www.orange.pl/kontakt

 

Gdyby coś, regulamin usługi znajduje się tutaj: http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1992968/orange_vpnbb2b_4003575118.pdf

 

Są różnice w tych usługach. Zależy do czego jest potrzebne. W skrócie wygląda to tak:

  • Orange VPN zapewniający dostęp do internetu z dynamicznym publicznym IP. Usługa m.in. pozwala na korzystanie z internetu mobilnego łącząc się do wybranych usług np. XBOX Live, Playstation Network lub innych serwerów gier.
  • Orange VPN statyczny zapewniający dostęp do internetu z publicznym IP. Dzięki usłudze Klient wykorzystujący internet mobilny jako domowy może korzystać z funkcji multimedialnych np. inteligentnego domu, połączenia do kamer internetowych, serwerów gier online, itd.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32359
  • 36387
  • 1368

Problem z publicznym IP Internet biurowy dla firm

Serwis na którym sprawdzasz działa jak działa.

A próbowałeś wpisać adres ip i port z sieci wewnętrznej? Ew. może rozwiązanie ala dyndns?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z publicznym IP Internet biurowy dla firm

dyndns zrobiony, sprawdzane kilkakrotnie przez inne serwisy i na gotowym produkcie (połączenie z kamerami, serwerem ftp), pozostaje mi zmienić na static vpn w takim razie. 

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Problem z publicznym IP Internet biurowy dla firm

@Anonim czytałem ten wątek.

 

Aktualnie uruchomiałem statyczne IP, wyłączyłem całkowicie firewall (tylko dla testów) i pinguje - szkoda, że nie sprawdziłem tak przed włączeniem statycznego.

Jak przepnę z powrotem kamery i inne urządzenia to i poustawiam przekierowanie portów i dam znać czy wszystko działą, bo na razie brak czasu. 


Zespół Nasz Orange
  • 1106
  • 7796
  • 80

Problem z publicznym IP Internet biurowy dla firm

@jerzykiewicz jak się skończyła Twoja historia i czy któraś z powyższych odpowiedzi okazała się pomocna? Jeżeli tak, to prośba o oznaczenie jej jako rozwiązanie. Ułatwi to innym użytkownikom odnalezienie właśnie Twojego tematu i szybsze rozwiązanie problemuEmotikon: Szczęśliwy


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z publicznym IP Internet biurowy dla firm

A np.  IPsec miedzy dwoma routerami (mikrotik)  z internetem mobilnym będzie działał   lub serwer openvpn.