Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z przyłączeniem bloku do sieci światłowodowej


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z przyłączeniem bloku do sieci światłowodowej

@PARANOJA 

Może wystarczyłoby aby monter zgłosił do centrali że przyłącze jest budowane do bloku a nie domu jednorodzinnego i sprawa od początku wyglądałaby inaczej 🤔.

PS.

Jakbym dostał zlecenie na wybudowanie przyłącza gazowego do domu jednorodzinnego, po przybyciu na miejsce zobaczył blok mieszkalny to zgłosiłbym to do gazowni a nie budował bo tak mam na zleceniu.

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Problem z przyłączeniem bloku do sieci światłowodowej


@agat13napisał(-a)

I tu powstaje pytanie jak w systemie ujęty jest adres? Bez względu na zasoby czy przyłącza najważniejsze jest to czy da radę złożyć te 4 zamówienia.. Samo wykonanie to pikuś.. 


Właśnie ważne są zasoby przydzielone pod konkretny adres ponieważ jeżeli jest to budynek wielorodzinny to z reguły do tego budynku jest wybudowane przyłącze zakończone OPP/OSD. Tu w tym przypadku wnioskuję że potraktowano ten adres jakoś domek jednorodzinny. To tylko moje przypuszczenie. 

 

@slav72  monter przyjechał zrobił instalacje odpalił usługę i tyle. Myślę że zweryfikował czemu nie ma wybudowanego przyłącza do budynku. Dostał info zwrotne i po temacie.

 

A to jak podpinasz gaz to już inna sprawa i należałoby uderzyć z tym temat na forum gazownicze bo tu tematy telko 😋

Głową do góry 😄

 

 

ps. Nie jestem expertem i nie zjadłem wszystkich rozumów świata po prostu tak mi się wydaj


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z przyłączeniem bloku do sieci światłowodowej

 



@PARANOJA  przyłącze gazowe podałem jako przykład (trochę się orientuje w temacie, 25 lat doświadczenia). Ekspertem też nie jestem i nie pozjadałem wszystkich rozumów, ale skoro to budynek wielorodzinny to należałoby się chociaż zastanowić czy aby wszystko jest w porządku i czy przyłącze tak ma być wykonane. Próbuję sobie wyobrazić jak "super" wyglądałby budynek gdyby wszyscy (8 rodzin)  mieli w ten sposób wykonane przyłącza internetu (do każdego mieszkania podwieszka ze słupa) 🤔

Nie twierdzę że tylko i wyłącznie winę ma tu Orange, współwinny jest również deweloper który powinien dokonać wszystkich formalności łącznie ze zmianą statusu budynku we wszystkich urzędach i instytucjach pod które podlega.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Problem z przyłączeniem bloku do sieci światłowodowej

Tak, wygląda na to że deweloper dał ciała. Wyprowadził kabel, położył na ziemi i zadowolony z siebie. Takie prace powinien od początku uzgodnić z Orange. I oczywiście zgłosić że buduje dom wielorodzinny w miejsce domku. Nie zrobił tego a w bazach Orange to wciąż domek jednorodzinny. To i tak był postęp że monter próbował pod jednym adresem podłączyć kolejnego abonenta. 

@goreck Nie wiem czemu się dziwisz monterowi że próbuje podłączyć Cię napowietrznie. A co ma innego zrobić? Podkopać się pod drogą czy słup przynieść na ramieniu i go postawić żeby się podpiąć do tego kabla co deweloper pozostawił? Teraz trzeba najpierw odkręcić sprawę z blokiem a później walczyć o postawienie słupa na Waszej działce. Sprawa na długie miesiące.