Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z przeniesieniem głowicy (małej skrzyneczki) z budynku sąsiada na mój.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Problem z przeniesieniem głowicy (małej skrzyneczki) z budynku sąsiada na mój.

Dzień dobry!

 

Mam taki problem: na budynku sąsiada (domek jednorodzinny) jest zainstalowana głowica (mała skrzyneczka) do której dochodzą kable z telefonem i Internetem z studzienki znajdującej się w ziemi.

 

Sąsiad zdecydował że nie chce mieć już tej skrzyneczki, gdyż mu nie jest potrzebna. Jednak się zgodził (wysłał do Orange pismo ze zgodą) na przeniesienie jej na mój dom, wraz z przeciągnięciem kabli ze studzienki w ziemi przez jego działkę. Byli technicy i powiedzieli że nie mogą nic zrobić, gdyż Orange nie dało im zgody. 

 

Więc podsumowując. Ja złożyłem do Orange wniosek o przeniesienie głowicy. A sąsiad na to zgodę wyraził.

Jednakże Orange (Skierniewice) nic z problemem nie robią.

 

W końcu sąsiad kable pozrywa i będzie po zawodach. Co z tym zrobić? od 1975 roku od kiedy był założony telefon abonament wpierw na telefon i później na Internet są płacone regularnie.

 

Orange nie chce dać szybszego Internetu VDSL (jest ADSL+ około 16 Mbit) i nawet głupiej głowicy przenieść nie chcą. Gdzie interweniować?

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32315
  • 36181
  • 1366

Problem z przeniesieniem głowicy (małej skrzyneczki) z budynku sąsiada na mój.

Jeśli chcesz interweniować, to pisz na Skierniewice. Innej opcji w sprawie infrastruktury nie ma.

Ale jeśli obecnie jest tam infrastruktura Orange, to sąsiad nie może jej zerwać nie narażając się na sekcje za zniszczenie mienia. Orange też nie ma obowiązku przenoszenia infrastruktury.

Ew sugerowałbym skorzystanie z pomocy prawnika co do zniesienia lub anulowania służebności na nieruchomości sąsiada.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Problem z przeniesieniem głowicy (małej skrzyneczki) z budynku sąsiada na mój.

Po wielu bólach w końcu zainstalowali nową skrzyneczkę i to taką elegancką. Także temat uważam za zamknięty. Suma, sumarum od pierwszego zgłoszenia czekać trzeba było 1,5 miesiąca.